Körekem Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Körekem Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 426 kişi (TÜİK).
Körekem Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Körekem Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Körekem Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 426 kişidir. 2013 yılında 354 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,5 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 15,075 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 426 |
Körekem Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Körekem Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 426 kişidir. 2013 yılında 354 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,3 arttı.
Körekem Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Körekem Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 426 | 18,7 |
| 2021 | 359 | -10,7 |
| 2020 | 402 | -11,6 |
| 2019 | 455 | 20,7 |
| 2018 | 377 | 26,1 |
| 2017 | 299 | -4,2 |
| 2016 | 312 | -2,2 |
| 2015 | 319 | -3,0 |
| 2014 | 329 | -7,1 |
| 2013 | 354 | - |
Körekem Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Körekem Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Körekem Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 490, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %60,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 266 | 60,9 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 132 | 30,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 17 | 3,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 6 | 1,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 5 | 1,1 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,1 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 4 | 0,9 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,2 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,2 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 490, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %56,5 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %27,4 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 229 | 56,5 |
| Şükrü Erdem | CHP | 111 | 27,4 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 18 | 4,4 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 15 | 3,7 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 14 | 3,5 |
| Burak Çelik | SAADET | 6 | 1,5 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,0 |
| Hatice Güneri | HKP | 2 | 0,5 |
| Necip Albayrak | BTP | 2 | 0,5 |
| Hayati İbiş | DP | 2 | 0,5 |
| Diğer (1) | 2 | 0,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 490, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %56,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %27,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 239 | 56,4 |
| CHP | 118 | 27,8 |
| İYİ PARTİ | 24 | 5,7 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 4,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 7 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,2 |
| MEMLEKET | 3 | 0,7 |
| BTP | 3 | 0,7 |
| SAADET | 3 | 0,7 |
| DEM Parti | 2 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Körekem Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Körekem Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 590, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %85,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 472 | 85,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 50 | 9,0 |
| Sinan Oğan | 27 | 4,9 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 590, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %88,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 471 | 88,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 63 | 11,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 590, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %63,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %24,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 351 | 63,4 |
| AK PARTİ | 133 | 24,0 |
| CHP | 24 | 4,3 |
| İYİ PARTİ | 16 | 2,9 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,4 |
| BBP | 3 | 0,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,2 |