Kocakoru Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Kocakoru Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 87 kişi (TÜİK).
Kocakoru Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kocakoru Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kocakoru Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 87 kişidir. 2013 yılında 108 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %19,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,2 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 7,544 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 87 |
Kocakoru Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kocakoru Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 87 kişidir. 2013 yılında 108 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %19,4 azaldı.
Kocakoru Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kocakoru Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 87 | -1,1 |
| 2021 | 88 | 2,3 |
| 2020 | 86 | -2,3 |
| 2019 | 88 | 4,8 |
| 2018 | 84 | 1,2 |
| 2017 | 83 | 6,4 |
| 2016 | 78 | -6,0 |
| 2015 | 83 | -8,8 |
| 2014 | 91 | -15,7 |
| 2013 | 108 | - |
Kocakoru Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kocakoru Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kocakoru Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 96, sandığa gidenlerin oranı %97,9. En çok oyu %49,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 45 | 49,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 35 | 38,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 7 | 7,7 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 2,2 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 1,1 |
| Atilla Subaşı | ABP | 1 | 1,1 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 96, sandığa gidenlerin oranı %97,9. En çok oyu %51,2 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %26,2 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 43 | 51,2 |
| Şükrü Erdem | CHP | 22 | 26,2 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 9 | 10,7 |
| Hayati İbiş | DP | 3 | 3,6 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 2 | 2,4 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,2 |
| Salim Demiray | DSP | 1 | 1,2 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,2 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 1 | 1,2 |
| Burak Çelik | SAADET | 1 | 1,2 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 96, sandığa gidenlerin oranı %97,9. En çok oyu %52,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %27,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 44 | 52,4 |
| CHP | 23 | 27,4 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 10,7 |
| İYİ PARTİ | 3 | 3,6 |
| DP | 2 | 2,4 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 2,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,2 |
Kocakoru Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kocakoru Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 98, sandığa gidenlerin oranı %95,9. En çok oyu %71,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 63 | 71,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 20,4 |
| Sinan Oğan | 5 | 5,7 |
| Muharrem İnce | 2 | 2,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 98, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %81,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 73 | 81,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 18,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 98, sandığa gidenlerin oranı %95,9. En çok oyu %43,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %24,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 39 | 43,3 |
| AK PARTİ | 22 | 24,4 |
| CHP | 12 | 13,3 |
| İYİ PARTİ | 6 | 6,7 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 5,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 2,2 |
| HAK-PAR | 1 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,1 |