Sincansarnıç Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Sincansarnıç Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 435 kişi (TÜİK).
Sincansarnıç Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sincansarnıç Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sincansarnıç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 435 kişidir. 2013 yılında 424 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,4 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 18,846 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 435 |
Sincansarnıç Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sincansarnıç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 435 kişidir. 2013 yılında 424 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,6 arttı.
Sincansarnıç Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sincansarnıç Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 435 | 0,0 |
| 2021 | 435 | -1,1 |
| 2020 | 440 | -0,9 |
| 2019 | 444 | 4,2 |
| 2018 | 426 | 18,3 |
| 2017 | 360 | -0,3 |
| 2016 | 361 | -5,2 |
| 2015 | 381 | -4,0 |
| 2014 | 397 | -6,4 |
| 2013 | 424 | - |
Sincansarnıç Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sincansarnıç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sincansarnıç Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 370, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %65,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 223 | 65,4 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 83 | 24,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 16 | 4,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 6 | 1,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 5 | 1,5 |
| Nazif Kara | DP | 3 | 0,9 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Atilla Subaşı | ABP | 1 | 0,3 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 370, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %62,4 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %22,1 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 206 | 62,4 |
| Şükrü Erdem | CHP | 73 | 22,1 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 19 | 5,8 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 14 | 4,2 |
| Hayati İbiş | DP | 6 | 1,8 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,9 |
| Burak Çelik | SAADET | 3 | 0,9 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| Kemal Yıldrak | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 370, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %61,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %23,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 201 | 61,3 |
| CHP | 76 | 23,2 |
| YENİDEN REFAH | 23 | 7,0 |
| İYİ PARTİ | 16 | 4,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| SAADET | 3 | 0,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,6 |
| DP | 2 | 0,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| DEM Parti | 1 | 0,3 |
Sincansarnıç Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sincansarnıç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 371, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %85,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 297 | 85,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 42 | 12,1 |
| Sinan Oğan | 7 | 2,0 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 371, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %86,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 293 | 86,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 46 | 13,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 371, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %44,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 155 | 44,7 |
| MHP | 97 | 27,9 |
| İYİ PARTİ | 26 | 7,5 |
| CHP | 19 | 5,5 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 4,9 |
| BBP | 4 | 1,1 |
| AP | 3 | 0,9 |
| HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 0,9 |