Şeyhmüftü Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Şeyhmüftü Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.982 kişi (TÜİK).
Şeyhmüftü Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Şeyhmüftü Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Şeyhmüftü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.982 kişidir. 2007 yılında 2.410 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %17,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,6 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 0,132 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 1.982 |
Şeyhmüftü Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Şeyhmüftü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.982 kişidir. 2007 yılında 2.410 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %17,8 azaldı.
Şeyhmüftü Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Şeyhmüftü Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.982 | -1,4 |
| 2021 | 2.011 | -2,5 |
| 2020 | 2.062 | -3,1 |
| 2019 | 2.129 | 0,6 |
| 2018 | 2.116 | -0,7 |
| 2017 | 2.131 | -1,3 |
| 2016 | 2.159 | -0,7 |
| 2015 | 2.175 | -0,4 |
| 2014 | 2.184 | -0,8 |
| 2013 | 2.201 | -0,9 |
| 2012 | 2.222 | -3,4 |
| 2011 | 2.300 | -0,5 |
| 2010 | 2.311 | -4,4 |
| 2009 | 2.418 | -1,2 |
| 2008 | 2.447 | 1,5 |
| 2007 | 2.410 | - |
Şeyhmüftü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şeyhmüftü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Şeyhmüftü Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.584, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %63,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %28,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 803 | 63,1 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 361 | 28,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 40 | 3,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 26 | 2,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 12 | 0,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 8 | 0,6 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 7 | 0,6 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 3 | 0,2 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 0,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 2 | 0,2 |
| Diğer (5) | 9 | 0,7 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.584, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %61,6 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %24,2 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 770 | 61,6 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 302 | 24,2 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 82 | 6,6 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 30 | 2,4 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 11 | 0,9 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 10 | 0,8 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 9 | 0,7 |
| Burak Çelik | SAADET | 8 | 0,6 |
| Necip Albayrak | BTP | 5 | 0,4 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 5 | 0,4 |
| Diğer (6) | 18 | 1,4 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.584, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %59,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 738 | 59,7 |
| MHP | 293 | 23,7 |
| İYİ PARTİ | 87 | 7,0 |
| YENİDEN REFAH | 32 | 2,6 |
| MEMLEKET | 18 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 1,2 |
| SAADET | 14 | 1,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 9 | 0,7 |
| BTP | 7 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 6 | 0,5 |
| Diğer (7) | 18 | 1,4 |
Şeyhmüftü Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Şeyhmüftü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.618, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %52,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 766 | 52,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 563 | 38,8 |
| Sinan Oğan | 115 | 7,9 |
| Muharrem İnce | 6 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.619, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %59,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 829 | 59,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 575 | 41,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.618, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %28,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 412 | 28,8 |
| AK PARTİ | 317 | 22,1 |
| İYİ PARTİ | 290 | 20,2 |
| MHP | 251 | 17,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 34 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 25 | 1,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 20 | 1,4 |
| TİP | 16 | 1,1 |
| MEMLEKET | 14 | 1,0 |
| GENÇPARTİ | 9 | 0,6 |
| Diğer (9) | 19 | 1,3 |