Yüzbaşı Sabribey Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Yüzbaşı Sabribey Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 380 kişi (TÜİK).
Yüzbaşı Sabribey Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yüzbaşı Sabribey Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yüzbaşı Sabribey Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 380 kişidir. 2007 yılında 488 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %22,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,2 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 0,047 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 380 |
Yüzbaşı Sabribey Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yüzbaşı Sabribey Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 380 kişidir. 2007 yılında 488 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %22,1 azaldı.
Yüzbaşı Sabribey Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yüzbaşı Sabribey Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 380 | 0,3 |
| 2021 | 379 | 2,2 |
| 2020 | 371 | -1,3 |
| 2019 | 376 | 5,3 |
| 2018 | 357 | -3,3 |
| 2017 | 369 | -3,9 |
| 2016 | 384 | -4,7 |
| 2015 | 403 | 0,8 |
| 2014 | 400 | -5,7 |
| 2013 | 424 | -4,5 |
| 2012 | 444 | 8,0 |
| 2011 | 411 | -5,7 |
| 2010 | 436 | -11,2 |
| 2009 | 491 | -0,2 |
| 2008 | 492 | 0,8 |
| 2007 | 488 | - |
Yüzbaşı Sabribey Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yüzbaşı Sabribey Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yüzbaşı Sabribey Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 311, sandığa gidenlerin oranı %82,3. En çok oyu %54,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %35,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 134 | 54,5 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 87 | 35,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 12 | 4,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 5 | 2,0 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 2 | 0,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,4 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 0,4 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 311, sandığa gidenlerin oranı %82,3. En çok oyu %54,2 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %29,1 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 134 | 54,2 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 72 | 29,1 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 19 | 7,7 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 7 | 2,8 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 5 | 2,0 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 4 | 1,6 |
| Burak Çelik | SAADET | 3 | 1,2 |
| Kemal Yıldrak | DEM Parti | 2 | 0,8 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 311, sandığa gidenlerin oranı %82,3. En çok oyu %49,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 123 | 49,4 |
| MHP | 71 | 28,5 |
| İYİ PARTİ | 21 | 8,4 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 4,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 6 | 2,4 |
| MEMLEKET | 3 | 1,2 |
| SAADET | 3 | 1,2 |
| DEM Parti | 2 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| DP | 2 | 0,8 |
| Diğer (4) | 5 | 2,0 |
Yüzbaşı Sabribey Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yüzbaşı Sabribey Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 316, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %48,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 142 | 48,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 122 | 41,2 |
| Sinan Oğan | 30 | 10,1 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 316, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %50,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %49,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 141 | 50,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 140 | 49,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 316, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %26,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 77 | 26,1 |
| CHP | 65 | 22,0 |
| İYİ PARTİ | 62 | 21,0 |
| MHP | 50 | 16,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 10 | 3,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 7 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,4 |
| MİLLET | 3 | 1,0 |
| MEMLEKET | 3 | 1,0 |
| HAK-PAR | 2 | 0,7 |
| Diğer (4) | 6 | 2,0 |