Züferbey Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Züferbey Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.356 kişi (TÜİK).
Züferbey Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Züferbey Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Züferbey Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.356 kişidir. 2007 yılında 2.570 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %8,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,3 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 0,661 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 2.356 |
Züferbey Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Züferbey Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.356 kişidir. 2007 yılında 2.570 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %8,3 azaldı.
Züferbey Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Züferbey Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.356 | 4,3 |
| 2021 | 2.259 | -4,0 |
| 2020 | 2.352 | -0,2 |
| 2019 | 2.357 | 0,5 |
| 2018 | 2.346 | -3,4 |
| 2017 | 2.429 | -1,2 |
| 2016 | 2.459 | 0,6 |
| 2015 | 2.445 | -1,6 |
| 2014 | 2.484 | 1,4 |
| 2013 | 2.450 | -3,4 |
| 2012 | 2.536 | -0,9 |
| 2011 | 2.558 | -0,7 |
| 2010 | 2.576 | 0,5 |
| 2009 | 2.562 | -2,0 |
| 2008 | 2.615 | 1,8 |
| 2007 | 2.570 | - |
Züferbey Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Züferbey Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Züferbey Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.807, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %46,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %40,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 639 | 46,1 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 556 | 40,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 59 | 4,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 58 | 4,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 23 | 1,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 14 | 1,0 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 9 | 0,7 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 7 | 0,5 |
| Nazif Kara | DP | 7 | 0,5 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 6 | 0,4 |
| Diğer (5) | 8 | 0,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.807, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %46,3 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %34,6 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 640 | 46,3 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 478 | 34,6 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 122 | 8,8 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 58 | 4,2 |
| Burak Çelik | SAADET | 14 | 1,0 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 13 | 0,9 |
| Kemal Yıldrak | DEM Parti | 10 | 0,7 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 8 | 0,6 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 8 | 0,6 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 7 | 0,5 |
| Diğer (6) | 23 | 1,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.807, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %43,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 595 | 43,9 |
| MHP | 455 | 33,6 |
| İYİ PARTİ | 142 | 10,5 |
| YENİDEN REFAH | 76 | 5,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 1,3 |
| MEMLEKET | 15 | 1,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 10 | 0,7 |
| SAADET | 10 | 0,7 |
| DEM Parti | 8 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 7 | 0,5 |
| Diğer (6) | 18 | 1,3 |
Züferbey Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Züferbey Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.810, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %58,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 945 | 58,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 533 | 32,9 |
| Sinan Oğan | 130 | 8,0 |
| Muharrem İnce | 14 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.810, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %60,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 954 | 60,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 613 | 39,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.810, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %34,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 564 | 34,8 |
| MHP | 339 | 20,9 |
| CHP | 291 | 17,9 |
| İYİ PARTİ | 204 | 12,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 56 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 45 | 2,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 22 | 1,4 |
| GENÇPARTİ | 11 | 0,7 |
| MEMLEKET | 11 | 0,7 |
| AP | 10 | 0,6 |
| Diğer (8) | 29 | 1,8 |