Minareliçavuş Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Minareliçavuş Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 5.000 kişi (TÜİK).
Minareliçavuş Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Minareliçavuş Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Minareliçavuş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 5.000 kişidir. 2007 yılında 3.045 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %64,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,0 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Minareliçavuş Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Minareliçavuş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 5.000 kişidir. 2007 yılında 3.045 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %64,2 arttı.
Minareliçavuş Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Minareliçavuş Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 5.000 | 1,9 |
| 2021 | 4.907 | -27,8 |
| 2020 | 6.794 | 36,5 |
| 2019 | 4.979 | 4,9 |
| 2018 | 4.745 | 3,7 |
| 2017 | 4.576 | 4,1 |
| 2016 | 4.397 | 0,3 |
| 2015 | 4.385 | 10,4 |
| 2014 | 3.973 | 2,3 |
| 2013 | 3.883 | -7,4 |
| 2012 | 4.192 | -16,5 |
| 2011 | 5.022 | 5,3 |
| 2010 | 4.769 | 6,4 |
| 2009 | 4.483 | 38,6 |
| 2008 | 3.235 | 6,2 |
| 2007 | 3.045 | - |
Minareliçavuş Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Minareliçavuş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Minareliçavuş Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.698, sandığa gidenlerin oranı %80,7. En çok oyu %49,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %35,8 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.417 | 49,9 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.018 | 35,8 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 181 | 6,4 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 71 | 2,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 67 | 2,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 30 | 1,1 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 15 | 0,5 |
| İkram Akkaya | SAADET | 12 | 0,4 |
| Hasan Aydın | BTP | 5 | 0,2 |
| Nazif Kara | DP | 5 | 0,2 |
| Diğer (9) | 20 | 0,7 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.698, sandığa gidenlerin oranı %80,6. En çok oyu %47,0 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı, ikinci sırada %35,3 ile Celil Çolak (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şadi Özdemir | CHP | 1.346 | 47,0 |
| Celil Çolak | AK PARTİ | 1.010 | 35,3 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 222 | 7,8 |
| Işıl Esgin | ZAFER PARTİSİ | 94 | 3,3 |
| Mazlum Taş | DEM Parti | 81 | 2,8 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 36 | 1,3 |
| Nilüfer Akçakoca Demir | DEVA PARTİSİ | 13 | 0,5 |
| Semih Erkal | GELECEK PARTİSİ | 8 | 0,3 |
| Ömer Faruk Özdoğan | HÜDA PAR | 8 | 0,3 |
| Gülsev Dirik | TKP | 7 | 0,2 |
| Diğer (9) | 36 | 1,2 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 3.698, sandığa gidenlerin oranı %80,7. En çok oyu %45,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %35,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.282 | 45,3 |
| AK PARTİ | 1.001 | 35,4 |
| YENİDEN REFAH | 223 | 7,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 108 | 3,8 |
| DEM Parti | 83 | 2,9 |
| İYİ PARTİ | 35 | 1,2 |
| DSP | 14 | 0,5 |
| GELECEK PARTİSİ | 14 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 14 | 0,5 |
| BTP | 9 | 0,3 |
| Diğer (11) | 45 | 1,6 |
Minareliçavuş Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Minareliçavuş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.689, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %50,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.650 | 50,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.367 | 41,8 |
| Sinan Oğan | 246 | 7,5 |
| Muharrem İnce | 10 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.695, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %53,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.693 | 53,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.457 | 46,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.689, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %35,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.151 | 35,7 |
| CHP | 800 | 24,8 |
| İYİ PARTİ | 294 | 9,1 |
| MHP | 293 | 9,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 212 | 6,6 |
| YENİDEN REFAH | 151 | 4,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 135 | 4,2 |
| MEMLEKET | 49 | 1,5 |
| TİP | 37 | 1,1 |
| BBP | 28 | 0,9 |
| Diğer (11) | 51 | 1,6 |