Serçeler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhaneli, Bursa)
Bursa ili Orhaneli ilçesine bağlı Serçeler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 66 kişi (TÜİK).
Serçeler Mahallesi, Bursa ilinin Orhaneli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Serçeler Mahallesi'nin haritası, Orhaneli ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Serçeler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 66 kişidir. 2013 yılında 64 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,2 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Serçeler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Serçeler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 66 kişidir. 2013 yılında 64 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,1 arttı.
Serçeler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Serçeler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 66 | -1,5 |
| 2021 | 67 | -9,5 |
| 2020 | 74 | -3,9 |
| 2019 | 77 | 5,5 |
| 2018 | 73 | 2,8 |
| 2017 | 71 | 26,8 |
| 2016 | 56 | -5,1 |
| 2015 | 59 | -3,3 |
| 2014 | 61 | -4,7 |
| 2013 | 64 | - |
Serçeler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Serçeler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Serçeler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 72, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %50,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %40,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 35 | 50,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 28 | 40,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 6 | 8,6 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 1,4 |
Orhaneli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 72, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %42,2 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,1 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mümtaz Aslan | İYİ PARTİ | 27 | 42,2 |
| Ali Osman Tayır | AK PARTİ | 25 | 39,1 |
| Vildan Koç | CHP | 10 | 15,6 |
| Muhammed Ufukcan Kaçmaz | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,6 |
| Sedat Mestan | Bağımsız | 1 | 1,6 |
Orhaneli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 72, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %41,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 28 | 41,2 |
| İYİ PARTİ | 25 | 36,8 |
| CHP | 12 | 17,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,5 |
| BTP | 1 | 1,5 |
Serçeler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Serçeler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 65, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %54,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 33 | 54,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 25 | 41,0 |
| Sinan Oğan | 2 | 3,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 65, sandığa gidenlerin oranı %98,5. En çok oyu %59,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 38 | 59,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 40,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 65, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %50,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 31 | 50,0 |
| CHP | 13 | 21,0 |
| İYİ PARTİ | 12 | 19,4 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,2 |
| TİP | 1 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,6 |