Karabalçık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Karabalçık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 796 kişi (TÜİK).
Karabalçık Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karabalçık Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karabalçık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 796 kişidir. 2013 yılında 721 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,4 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Karabalçık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karabalçık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 796 kişidir. 2013 yılında 721 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,4 arttı.
Karabalçık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Karabalçık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 796 | 3,4 |
| 2021 | 770 | 1,9 |
| 2020 | 756 | 2,4 |
| 2019 | 738 | -0,7 |
| 2018 | 743 | 5,1 |
| 2017 | 707 | -1,1 |
| 2016 | 715 | -1,7 |
| 2015 | 727 | -0,7 |
| 2014 | 732 | 1,5 |
| 2013 | 721 | - |
Karabalçık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karabalçık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karabalçık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 609, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %53,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 295 | 53,4 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 199 | 36,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 22 | 4,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 14 | 2,5 |
| İkram Akkaya | SAADET | 6 | 1,1 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,9 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (6) | 6 | 1,1 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 609, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %59,4 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,9 ile Erkan Aydın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 315 | 59,4 |
| Erkan Aydın | CHP | 153 | 28,9 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 20 | 3,8 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 14 | 2,6 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 10 | 1,9 |
| Cemil Bektaş | BTP | 5 | 0,9 |
| Kerim Bulut | SAADET | 4 | 0,8 |
| İlhan Menge | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| Cevdet Şen | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Mehmet Seskir | DSP | 1 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 0,8 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 609, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %58,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 309 | 58,6 |
| CHP | 146 | 27,7 |
| YENİDEN REFAH | 25 | 4,7 |
| İYİ PARTİ | 16 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 10 | 1,9 |
| SAADET | 6 | 1,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,6 |
| ABP | 3 | 0,6 |
| BTP | 3 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (4) | 4 | 0,8 |
Karabalçık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karabalçık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 595, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %70,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 407 | 70,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 123 | 21,3 |
| Sinan Oğan | 41 | 7,1 |
| Muharrem İnce | 6 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 597, sandığa gidenlerin oranı %96,3. En çok oyu %75,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 428 | 75,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 141 | 24,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 595, sandığa gidenlerin oranı %98,5. En çok oyu %50,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 292 | 50,6 |
| MHP | 97 | 16,8 |
| İYİ PARTİ | 66 | 11,4 |
| CHP | 60 | 10,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 3,1 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 2,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 0,9 |
| GENÇPARTİ | 4 | 0,7 |
| AP | 4 | 0,7 |
| MEMLEKET | 3 | 0,5 |
| Diğer (6) | 11 | 1,9 |