Kirazlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Kirazlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 855 kişi (TÜİK).
Kirazlı Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kirazlı Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kirazlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 855 kişidir. 2007 yılında 1.310 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %34,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,2 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kirazlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kirazlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 855 kişidir. 2007 yılında 1.310 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %34,7 azaldı.
Kirazlı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kirazlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 855 | -6,6 |
| 2021 | 915 | 16,4 |
| 2020 | 786 | -12,0 |
| 2019 | 893 | -6,5 |
| 2018 | 955 | 6,9 |
| 2017 | 893 | 2,2 |
| 2016 | 874 | -8,6 |
| 2015 | 956 | -8,1 |
| 2014 | 1.040 | 14,3 |
| 2013 | 910 | 5,0 |
| 2012 | 867 | -9,6 |
| 2011 | 959 | -6,9 |
| 2010 | 1.030 | -11,4 |
| 2009 | 1.163 | 0,2 |
| 2008 | 1.161 | -11,4 |
| 2007 | 1.310 | - |
Kirazlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kirazlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kirazlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 770, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %55,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 392 | 55,6 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 247 | 35,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 32 | 4,5 |
| İkram Akkaya | SAADET | 14 | 2,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,1 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 3 | 0,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 2 | 0,3 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 0,3 |
| Mustafa Enver Yılmaz | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 770, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %57,2 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,8 ile Erkan Aydın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 400 | 57,2 |
| Erkan Aydın | CHP | 236 | 33,8 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 28 | 4,0 |
| Kerim Bulut | SAADET | 11 | 1,6 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,0 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 6 | 0,9 |
| Cevdet Şen | MEMLEKET | 4 | 0,6 |
| Önder Ersoy | DP | 3 | 0,4 |
| Mehmet Seskir | DSP | 2 | 0,3 |
| Rayif Yiğit | TKP | 1 | 0,1 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 770, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %55,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 381 | 55,0 |
| CHP | 211 | 30,4 |
| YENİDEN REFAH | 39 | 5,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 2,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 14 | 2,0 |
| SAADET | 11 | 1,6 |
| İYİ PARTİ | 8 | 1,1 |
| MEMLEKET | 4 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| DSP | 2 | 0,3 |
| Diğer (3) | 5 | 0,7 |
Kirazlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kirazlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 645, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %74,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 448 | 74,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 114 | 19,0 |
| Sinan Oğan | 38 | 6,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 645, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %79,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 471 | 79,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 125 | 21,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 645, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %61,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %9,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 366 | 61,0 |
| MHP | 59 | 9,8 |
| CHP | 59 | 9,8 |
| İYİ PARTİ | 49 | 8,2 |
| YENİDEN REFAH | 15 | 2,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 2,5 |
| MEMLEKET | 8 | 1,3 |
| BBP | 5 | 0,8 |
| AP | 4 | 0,7 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,3 |
| Diğer (7) | 9 | 1,5 |