Üçbeyli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Üçbeyli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 205 kişi (TÜİK).
Üçbeyli Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Üçbeyli Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Üçbeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 205 kişidir. 2013 yılında 233 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,9 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 4,275 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 205 |
Üçbeyli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Üçbeyli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 205 kişidir. 2013 yılında 233 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,0 azaldı.
Üçbeyli Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Üçbeyli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 205 | -1,9 |
| 2021 | 209 | -2,8 |
| 2020 | 215 | 1,4 |
| 2019 | 212 | 6,0 |
| 2018 | 200 | 3,1 |
| 2017 | 194 | -8,1 |
| 2016 | 211 | -1,4 |
| 2015 | 214 | -4,5 |
| 2014 | 224 | -3,9 |
| 2013 | 233 | - |
Üçbeyli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Üçbeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Üçbeyli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 186, sandığa gidenlerin oranı %94,6. En çok oyu %44,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %43,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 73 | 44,5 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 71 | 43,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 8 | 4,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 5 | 3,0 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,6 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,6 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,6 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 0,6 |
| Zafer Sicimoğlu | ADP | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 186, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %43,9 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %35,4 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 72 | 43,9 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 58 | 35,4 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 13 | 7,9 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 8 | 4,9 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,2 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 2 | 1,2 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 2 | 1,2 |
| Burak Çelik | SAADET | 2 | 1,2 |
| Kemal Yıldrak | DEM Parti | 1 | 0,6 |
| Hatice Güneri | HKP | 1 | 0,6 |
| Diğer (3) | 3 | 1,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 186, sandığa gidenlerin oranı %94,1. En çok oyu %39,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 62 | 39,0 |
| MHP | 58 | 36,5 |
| İYİ PARTİ | 14 | 8,8 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 7,5 |
| DEM Parti | 2 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,3 |
| SAADET | 2 | 1,3 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 1,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Diğer (3) | 3 | 1,9 |
Üçbeyli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Üçbeyli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 184, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %56,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 94 | 56,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 61 | 36,5 |
| Sinan Oğan | 7 | 4,2 |
| Muharrem İnce | 5 | 3,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 184, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %60,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 100 | 60,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 65 | 39,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 184, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %43,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 72 | 43,4 |
| CHP | 35 | 21,1 |
| İYİ PARTİ | 18 | 10,8 |
| MHP | 16 | 9,6 |
| MEMLEKET | 4 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,4 |
| BBP | 3 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 1,2 |
| TİP | 2 | 1,2 |
| Diğer (4) | 5 | 3,0 |