Beycik Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Beycik Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 81 kişi (TÜİK).
Beycik Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Beycik Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Beycik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 81 kişidir. 2013 yılında 80 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %1,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,4 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Beycik Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Beycik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 81 kişidir. 2013 yılında 80 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %1,2 arttı.
Beycik Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Beycik Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 81 | -6,9 |
| 2021 | 87 | -2,2 |
| 2020 | 89 | -1,1 |
| 2019 | 90 | -8,2 |
| 2018 | 98 | 21,0 |
| 2017 | 81 | 5,2 |
| 2016 | 77 | -7,2 |
| 2015 | 83 | 15,3 |
| 2014 | 72 | -10,0 |
| 2013 | 80 | - |
Beycik Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Beycik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Beycik Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %101,3. En çok oyu %48,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %46,7 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 36 | 48,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 35 | 46,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 1,3 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 1,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 1,3 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 1,3 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %51,4 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %45,8 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 37 | 51,4 |
| Ertunç Güngör | CHP | 33 | 45,8 |
| Mert Kaya | MEMLEKET | 1 | 1,4 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 1 | 1,4 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %53,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %43,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 39 | 53,4 |
| CHP | 32 | 43,8 |
| SOL PARTİ | 1 | 1,4 |
| MEMLEKET | 1 | 1,4 |
Beycik Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Beycik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %58,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 40 | 58,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 23 | 33,3 |
| Muharrem İnce | 4 | 5,8 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %58,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 40 | 58,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 42,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %42,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 29 | 42,6 |
| MHP | 11 | 16,2 |
| CHP | 10 | 14,7 |
| İYİ PARTİ | 10 | 14,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,9 |
| HAK-PAR | 1 | 1,5 |
| GBP | 1 | 1,5 |
| AP | 1 | 1,5 |