Yakapınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Yakapınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 132 kişi (TÜİK).
Yakapınar Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yakapınar Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yakapınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 132 kişidir. 2013 yılında 170 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,1 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yakapınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yakapınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 132 kişidir. 2013 yılında 170 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,4 azaldı.
Yakapınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yakapınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 132 | -8,3 |
| 2021 | 144 | -2,7 |
| 2020 | 148 | -3,9 |
| 2019 | 154 | -6,1 |
| 2018 | 164 | 1,2 |
| 2017 | 162 | -2,4 |
| 2016 | 166 | 3,1 |
| 2015 | 161 | -5,8 |
| 2014 | 171 | 0,6 |
| 2013 | 170 | - |
Yakapınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yakapınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yakapınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 126, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %60,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %38,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 69 | 60,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 44 | 38,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 126, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %49,1 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %47,3 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 55 | 49,1 |
| Ertunç Güngör | CHP | 53 | 47,3 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 2 | 1,8 |
| Ali Ozan Şimşek | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| Sabahattin Mete | Bağımsız | 1 | 0,9 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 126, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %48,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %45,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 55 | 48,7 |
| CHP | 51 | 45,1 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,5 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| SAADET | 1 | 0,9 |
Yakapınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yakapınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %45,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 49 | 45,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 43 | 39,8 |
| Sinan Oğan | 14 | 13,0 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %54,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 61 | 54,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 52 | 46,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %41,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 45 | 41,7 |
| İYİ PARTİ | 29 | 26,9 |
| CHP | 14 | 13,0 |
| MHP | 9 | 8,3 |
| BBP | 2 | 1,9 |
| AP | 2 | 1,9 |
| HAK-PAR | 1 | 0,9 |
| TKH | 1 | 0,9 |
| HKP | 1 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |