Yaprakbayırı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Yaprakbayırı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 268 kişi (TÜİK).
Yaprakbayırı Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yaprakbayırı Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yaprakbayırı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 268 kişidir. 2013 yılında 451 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %40,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,8 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yaprakbayırı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yaprakbayırı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 268 kişidir. 2013 yılında 451 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %40,6 azaldı.
Yaprakbayırı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yaprakbayırı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 268 | -1,1 |
| 2021 | 271 | -8,4 |
| 2020 | 296 | -5,1 |
| 2019 | 312 | -48,3 |
| 2018 | 604 | 96,1 |
| 2017 | 308 | -9,9 |
| 2016 | 342 | -3,1 |
| 2015 | 353 | -6,1 |
| 2014 | 376 | -16,6 |
| 2013 | 451 | - |
Yaprakbayırı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yaprakbayırı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yaprakbayırı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 315, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %55,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %36,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 144 | 55,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 95 | 36,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 7 | 2,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 1,5 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,8 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,4 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 315, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %48,8 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %42,3 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 120 | 48,8 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 104 | 42,3 |
| Mahmut Başaran | DEM Parti | 7 | 2,9 |
| Fikret Baytar | BTP | 6 | 2,4 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 5 | 2,0 |
| Ayşe Şimşir | İYİ PARTİ | 2 | 0,8 |
| Burak Küçük | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Mehmet Sezgin Kubat | DP | 1 | 0,4 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 315, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %68,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 195 | 68,4 |
| CHP | 77 | 27,0 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 2,8 |
| DEM Parti | 5 | 1,8 |
Yaprakbayırı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yaprakbayırı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 238, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %64,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 119 | 64,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 53 | 28,6 |
| Sinan Oğan | 9 | 4,9 |
| Muharrem İnce | 4 | 2,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 238, sandığa gidenlerin oranı %76,0. En çok oyu %65,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 116 | 65,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 61 | 34,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 238, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %39,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %25,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 73 | 39,0 |
| AK PARTİ | 48 | 25,7 |
| CHP | 30 | 16,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 7 | 3,7 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 3,2 |
| BBP | 3 | 1,6 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,5 |
| AP | 1 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |