Yaralı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)

Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Yaralı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 130 kişi (TÜİK).

Yaralı Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yaralı Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yaralı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 130 kişidir. 2013 yılında 108 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,9 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 63,576 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Polatlı

Nüfus (2022)

130

Yaralı Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Yaralı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 130 kişidir. 2013 yılında 108 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,4 arttı.

Yaralı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Yaralı Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 130 -1,5
2021 132 0,8
2020 131 -7,7
2019 142 -10,7
2018 159 50,0
2017 106 -5,4
2016 112 -5,9
2015 119 -1,7
2014 121 12,0
2013 108 -

Yaralı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yaralı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yaralı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 148, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %84,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %10,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 124 84,3
Turgut Altınok AK PARTİ 16 10,9
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 2 1,4
Cafer Güneş SAADET 2 1,4
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 1 0,7
Hüseyin Bartu Soral ZAFER PARTİSİ 1 0,7
Salih Koç MİLLET 1 0,7

Polatlı Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 148, sandığa gidenlerin oranı %99,3. En çok oyu %62,9 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) aldı, ikinci sırada %32,2 ile Levent Çağlancı (MHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mürsel Yıldızkaya CHP 90 62,9
Levent Çağlancı MHP 46 32,2
Hüseyin Özlük İYİ PARTİ 3 2,1
Yusuf Hamdemir YENİDEN REFAH 3 2,1
Sadık Serhat Uğurlu DEVA PARTİSİ 1 0,7

Polatlı Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 148, sandığa gidenlerin oranı %99,3. En çok oyu %60,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,6 ile MHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
CHP 84 60,0
MHP 47 33,6
İYİ PARTİ 2 1,4
YENİDEN REFAH 2 1,4
ZAFER PARTİSİ 2 1,4
BTP 1 0,7
EMEP 1 0,7
SAADET 1 0,7

Yaralı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yaralı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 115, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %42,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Kemal Kılıçdaroğlu 45 42,1
Recep Tayyip Erdoğan 44 41,1
Sinan Oğan 17 15,9
Muharrem İnce 1 0,9

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 115, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %51,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %49,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 52 51,0
Kemal Kılıçdaroğlu 50 49,0

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 115, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %23,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %21,3 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
CHP 25 23,1
AK PARTİ 23 21,3
İYİ PARTİ 20 18,5
MHP 17 15,7
ZAFER PARTİSİ 11 10,2
MEMLEKET 7 6,5
YENİDEN REFAH 2 1,9
BBP 1 0,9
VATAN PARTİSİ 1 0,9

Haritalar

Yaralı Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Polatlı ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik