Yarsuat Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ceyhan, Adana)
Adana ili Ceyhan ilçesine bağlı Yarsuat Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.522 kişi (TÜİK).
Yarsuat Mahallesi, Adana ilinin Ceyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yarsuat Mahallesi'nin haritası, Ceyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yarsuat Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.522 kişidir. 2007 yılında 3.795 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %33,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,4 ile Cemal Gök (DEM Parti) aldı.
Temel Bilgiler
Yarsuat Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yarsuat Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.522 kişidir. 2007 yılında 3.795 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %33,5 azaldı.
Yarsuat Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yarsuat Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.522 | -2,7 |
| 2021 | 2.592 | -2,7 |
| 2020 | 2.664 | -1,1 |
| 2019 | 2.693 | -4,2 |
| 2018 | 2.811 | -4,8 |
| 2017 | 2.952 | -3,7 |
| 2016 | 3.065 | -1,8 |
| 2015 | 3.121 | -1,6 |
| 2014 | 3.172 | -2,7 |
| 2013 | 3.260 | -0,8 |
| 2012 | 3.285 | -1,7 |
| 2011 | 3.342 | -3,6 |
| 2010 | 3.467 | -1,7 |
| 2009 | 3.527 | -1,3 |
| 2008 | 3.574 | -5,8 |
| 2007 | 3.795 | - |
Yarsuat Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yarsuat Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yarsuat Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.591, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %43,5 ile Mahfuz Güleryüz (DEM Parti) aldı, ikinci sırada %41,0 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 583 | 43,5 |
| Zeydan Karalar | CHP | 549 | 41,0 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 148 | 11,0 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 17 | 1,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 14 | 1,0 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 6 | 0,5 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 5 | 0,4 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 4 | 0,3 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 3 | 0,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,2 |
| Diğer (5) | 8 | 0,6 |
Ceyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.591, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %44,4 ile Cemal Gök (DEM Parti) aldı, ikinci sırada %39,5 ile Kadir Aydar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Cemal Gök | DEM Parti | 598 | 44,4 |
| Kadir Aydar | CHP | 532 | 39,5 |
| Erol Kahraman | AK PARTİ | 156 | 11,6 |
| Alemdar Öztürk | İYİ PARTİ | 14 | 1,0 |
| Gazi Örlün | YENİDEN REFAH | 13 | 1,0 |
| Mesut Girişkin | SAADET | 8 | 0,6 |
| Emrah Özpolat | ZAFER PARTİSİ | 7 | 0,5 |
| Yıldıray Korkutan | HÜDA PAR | 6 | 0,5 |
| Nermin Alırsatar | DEVA PARTİSİ | 6 | 0,5 |
| Celal Topaloğlu | DP | 3 | 0,2 |
| Diğer (3) | 4 | 0,3 |
Ceyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.591, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %51,9 ile DEM Parti aldı, ikinci sırada %30,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| DEM Parti | 688 | 51,9 |
| CHP | 408 | 30,8 |
| AK PARTİ | 143 | 10,8 |
| YENİDEN REFAH | 34 | 2,6 |
| İYİ PARTİ | 15 | 1,1 |
| DEVA PARTİSİ | 10 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 0,7 |
| HÜDA PAR | 5 | 0,4 |
| SAADET | 5 | 0,4 |
| TKP | 3 | 0,2 |
| Diğer (5) | 7 | 0,5 |
Yarsuat Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yarsuat Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.600, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %84,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %13,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.194 | 84,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 190 | 13,5 |
| Sinan Oğan | 21 | 1,5 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.600, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %84,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %15,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.158 | 84,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 209 | 15,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.600, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %78,7 ile YEŞİL SOL PARTİ aldı, ikinci sırada %11,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YEŞİL SOL PARTİ | 1.099 | 78,7 |
| AK PARTİ | 160 | 11,5 |
| CHP | 62 | 4,4 |
| İYİ PARTİ | 17 | 1,2 |
| MHP | 15 | 1,1 |
| TİP | 12 | 0,9 |
| SOL PARTİ | 10 | 0,7 |
| MEMLEKET | 8 | 0,6 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,1 |
| AB | 2 | 0,1 |
| Diğer (2) | 3 | 0,2 |