Yayalar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı Yayalar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 28 kişi (TÜİK).
Yayalar Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yayalar Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yayalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 28 kişidir. 2007 yılında 51 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %45,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %71,0 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 8,439 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 28 |
Yayalar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yayalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 28 kişidir. 2007 yılında 51 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %45,1 azaldı.
Yayalar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yayalar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 28 | 16,7 |
| 2021 | 24 | -4,0 |
| 2020 | 25 | 8,7 |
| 2019 | 23 | -11,5 |
| 2018 | 26 | -16,1 |
| 2017 | 31 | 6,9 |
| 2016 | 29 | 0,0 |
| 2015 | 29 | 0,0 |
| 2014 | 29 | -25,6 |
| 2013 | 39 | -7,1 |
| 2012 | 42 | -8,7 |
| 2011 | 46 | -2,1 |
| 2010 | 47 | 4,4 |
| 2009 | 45 | -6,2 |
| 2008 | 48 | -5,9 |
| 2007 | 51 | - |
Yayalar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yayalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yayalar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 32, sandığa gidenlerin oranı %106,2. En çok oyu %75,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 24 | 75,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 6 | 18,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 3,1 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 3,1 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 32, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %71,0 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,4 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 22 | 71,0 |
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 6 | 19,4 |
| Mehmet Ali Uysal | YENİDEN REFAH | 1 | 3,2 |
| Mehmet Zeki Kaplan | DEVA PARTİSİ | 1 | 3,2 |
| Ali Şaybak | SAADET | 1 | 3,2 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 32, sandığa gidenlerin oranı %106,2. En çok oyu %66,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 22 | 66,7 |
| CHP | 6 | 18,2 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 6,1 |
| İYİ PARTİ | 1 | 3,0 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 3,0 |
| SAADET | 1 | 3,0 |
Yayalar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yayalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 27, sandığa gidenlerin oranı %114,8. En çok oyu %75,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 22 | 75,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5 | 17,2 |
| Sinan Oğan | 2 | 6,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 27, sandığa gidenlerin oranı %111,1. En çok oyu %83,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 25 | 83,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5 | 16,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 27, sandığa gidenlerin oranı %111,1. En çok oyu %42,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,0 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 12 | 42,9 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 25,0 |
| MHP | 5 | 17,9 |
| CHP | 3 | 10,7 |
| İYİ PARTİ | 1 | 3,6 |