Uçarı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı Uçarı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 126 kişi (TÜİK).
Uçarı Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Uçarı Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Uçarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 126 kişidir. 2007 yılında 92 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %37,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %66,1 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 6,497 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 126 |
Uçarı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Uçarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 126 kişidir. 2007 yılında 92 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %37,0 arttı.
Uçarı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Uçarı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 126 | 15,6 |
| 2021 | 109 | -1,8 |
| 2020 | 111 | -2,6 |
| 2019 | 114 | -17,4 |
| 2018 | 138 | 22,1 |
| 2017 | 113 | -16,9 |
| 2016 | 136 | -13,4 |
| 2015 | 157 | 33,1 |
| 2014 | 118 | -0,8 |
| 2013 | 119 | 3,5 |
| 2012 | 115 | -11,5 |
| 2011 | 130 | 5,7 |
| 2010 | 123 | -10,9 |
| 2009 | 138 | -15,9 |
| 2008 | 164 | 78,3 |
| 2007 | 92 | - |
Uçarı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Uçarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Uçarı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %59,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 74 | 59,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 41 | 33,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 3,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 2,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,6 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %66,1 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,0 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 84 | 66,1 |
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 33 | 26,0 |
| Mehmet Ali Uysal | YENİDEN REFAH | 2 | 1,6 |
| Mehmet Zeki Kaplan | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,6 |
| Ali Şaybak | SAADET | 2 | 1,6 |
| Fatma Gülümser Birol | İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
| Emre Yılmaz | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Sultan Kıran | HKP | 1 | 0,8 |
| Ali Kılıç | DP | 1 | 0,8 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %68,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 86 | 68,2 |
| CHP | 31 | 24,6 |
| SAADET | 3 | 2,4 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,8 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,8 |
Uçarı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Uçarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %99,3. En çok oyu %85,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 113 | 85,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 13,5 |
| Sinan Oğan | 2 | 1,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %86,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 112 | 86,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 13,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 136, sandığa gidenlerin oranı %99,3. En çok oyu %67,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 90 | 67,7 |
| MHP | 17 | 12,8 |
| İYİ PARTİ | 10 | 7,5 |
| CHP | 7 | 5,3 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,5 |
| AB | 2 | 1,5 |
| AP | 2 | 1,5 |
| MİLLET | 1 | 0,8 |
| BBP | 1 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |