Yeni Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Güdül, Ankara)
Ankara ili Güdül ilçesine bağlı Yeni Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 767 kişi (TÜİK).
Yeni Mahallesi, Ankara ilinin Güdül ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yeni Mahallesi'nin haritası, Güdül ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yeni Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 767 kişidir. 2007 yılında 1.138 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %32,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %71,4 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yeni Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yeni Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 767 kişidir. 2007 yılında 1.138 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %32,6 azaldı.
Yeni Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yeni Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 767 | -4,8 |
| 2021 | 806 | 1,4 |
| 2020 | 795 | -0,4 |
| 2019 | 798 | 2,7 |
| 2018 | 777 | -5,0 |
| 2017 | 818 | -1,0 |
| 2016 | 826 | -5,7 |
| 2015 | 876 | 2,6 |
| 2014 | 854 | 2,5 |
| 2013 | 833 | -6,0 |
| 2012 | 886 | -1,4 |
| 2011 | 899 | 2,2 |
| 2010 | 880 | -9,1 |
| 2009 | 968 | -11,0 |
| 2008 | 1.088 | -4,4 |
| 2007 | 1.138 | - |
Yeni Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yeni Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yeni Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 579, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %70,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %26,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 334 | 70,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 124 | 26,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 0,6 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,2 |
Güdül Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 579, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %71,4 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı, ikinci sırada %27,1 ile Muzaffer Yalçın (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Doğanay | CHP | 337 | 71,4 |
| Muzaffer Yalçın | AK PARTİ | 128 | 27,1 |
| İbrahim Çakır | YENİDEN REFAH | 5 | 1,1 |
| Ertuğrul Duygu | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,4 |
Güdül Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 579, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %68,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 324 | 68,8 |
| AK PARTİ | 133 | 28,2 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 1,5 |
| MEMLEKET | 3 | 0,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,2 |
| BTP | 1 | 0,2 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Yeni Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yeni Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 549, sandığa gidenlerin oranı %86,2. En çok oyu %48,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 226 | 48,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 214 | 46,2 |
| Sinan Oğan | 21 | 4,5 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 549, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %53,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 244 | 53,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 216 | 47,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 549, sandığa gidenlerin oranı %86,2. En çok oyu %33,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 155 | 33,3 |
| AK PARTİ | 138 | 29,7 |
| İYİ PARTİ | 82 | 17,6 |
| MHP | 52 | 11,2 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 1,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,7 |
| MEMLEKET | 7 | 1,5 |
| BBP | 5 | 1,1 |
| ANAP | 2 | 0,4 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,4 |