Yenice Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Yenice Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 395 kişi (TÜİK).
Yenice Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yenice Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yenice Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 395 kişidir. 2013 yılında 511 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,2 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 13,632 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 395 |
Yenice Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yenice Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 395 kişidir. 2013 yılında 511 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,7 azaldı.
Yenice Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yenice Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 395 | -3,9 |
| 2021 | 411 | -1,2 |
| 2020 | 416 | -3,0 |
| 2019 | 429 | -3,8 |
| 2018 | 446 | -0,9 |
| 2017 | 450 | -2,0 |
| 2016 | 459 | -7,6 |
| 2015 | 497 | -2,0 |
| 2014 | 507 | -0,8 |
| 2013 | 511 | - |
Yenice Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yenice Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yenice Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 329, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %60,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %16,5 ile Sedat Yalçın (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 161 | 60,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 44 | 16,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 39 | 14,6 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 6 | 2,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 5 | 1,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 5 | 1,9 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,4 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 329, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %41,2 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %20,2 ile Sedat Sevim (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 106 | 41,2 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 52 | 20,2 |
| Şükrü Erdem | CHP | 41 | 15,9 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 28 | 10,9 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 16 | 6,2 |
| Ömer Taşdemir | MİLLET | 5 | 1,9 |
| Burak Çelik | SAADET | 3 | 1,2 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,8 |
| Kemal Yıldrak | DEM Parti | 2 | 0,8 |
| Hayati İbiş | DP | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 329, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %39,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %20,8 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 103 | 39,6 |
| YENİDEN REFAH | 54 | 20,8 |
| CHP | 39 | 15,0 |
| İYİ PARTİ | 24 | 9,2 |
| MEMLEKET | 24 | 9,2 |
| MİLLET | 4 | 1,5 |
| SAADET | 4 | 1,5 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 1,1 |
Yenice Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yenice Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 327, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %91,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %5,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 282 | 91,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 5,8 |
| Sinan Oğan | 10 | 3,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 327, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %93,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %6,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 287 | 93,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 6,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 327, sandığa gidenlerin oranı %96,0. En çok oyu %55,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 169 | 55,6 |
| MHP | 84 | 27,6 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 4,6 |
| CHP | 11 | 3,6 |
| İYİ PARTİ | 8 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,6 |
| BBP | 4 | 1,3 |
| ANAP | 2 | 0,7 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 1,0 |