Yerebakan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Feke, Adana)
Adana ili Feke ilçesine bağlı Yerebakan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 185 kişi (TÜİK).
Yerebakan Mahallesi, Adana ilinin Feke ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yerebakan Mahallesi'nin haritası, Feke ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yerebakan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 185 kişidir. 2013 yılında 184 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %0,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,7 ile Ahmet Şener (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yerebakan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yerebakan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 185 kişidir. 2013 yılında 184 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %0,5 arttı.
Yerebakan Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yerebakan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 185 | -6,6 |
| 2021 | 198 | -6,2 |
| 2020 | 211 | -6,6 |
| 2019 | 226 | -3,4 |
| 2018 | 234 | 25,1 |
| 2017 | 187 | 9,4 |
| 2016 | 171 | -10,0 |
| 2015 | 190 | -5,9 |
| 2014 | 202 | 9,8 |
| 2013 | 184 | - |
Yerebakan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yerebakan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yerebakan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 211, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %38,9 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %37,8 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 70 | 38,9 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 68 | 37,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 22 | 12,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 11 | 6,1 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 1,1 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,6 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 1 | 0,6 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 1 | 0,6 |
Feke Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 211, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %40,7 ile Ahmet Şener (MHP) aldı, ikinci sırada %28,8 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Şener | MHP | 72 | 40,7 |
| Cömert Özen | YENİDEN REFAH | 51 | 28,8 |
| Mehmet Ali Kızıloluk | CHP | 44 | 24,9 |
| Yaşar Soylu | İYİ PARTİ | 4 | 2,3 |
| Hasan Gezer | SAADET | 3 | 1,7 |
| Hasan Yılmaz | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Doğukan Dırağan | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Emre Avcılı | Bağımsız | 1 | 0,6 |
Feke Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 211, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %35,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %28,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 62 | 35,6 |
| CHP | 49 | 28,2 |
| YENİDEN REFAH | 45 | 25,9 |
| İYİ PARTİ | 8 | 4,6 |
| SAADET | 7 | 4,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
Yerebakan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yerebakan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 145, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %51,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 68 | 51,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 48 | 36,6 |
| Sinan Oğan | 13 | 9,9 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 146, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %62,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 72 | 62,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 43 | 37,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 145, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %35,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %23,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 47 | 35,6 |
| AK PARTİ | 31 | 23,5 |
| İYİ PARTİ | 25 | 18,9 |
| CHP | 11 | 8,3 |
| BBP | 3 | 2,3 |
| GENÇPARTİ | 2 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,5 |
| Bağımsız | 2 | 1,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| Diğer (1) | 1 | 0,8 |