Yıldırımdemirciler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Yıldırımdemirciler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 36 kişi (TÜİK).
Yıldırımdemirciler Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yıldırımdemirciler Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yıldırımdemirciler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 36 kişidir. 2013 yılında 28 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %28,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 12,725 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 36 |
Yıldırımdemirciler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yıldırımdemirciler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 36 kişidir. 2013 yılında 28 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %28,6 arttı.
Yıldırımdemirciler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yıldırımdemirciler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 36 | -5,3 |
| 2021 | 38 | -9,5 |
| 2020 | 42 | -12,5 |
| 2019 | 48 | -31,4 |
| 2018 | 70 | 89,2 |
| 2017 | 37 | 27,6 |
| 2016 | 29 | 3,6 |
| 2015 | 28 | 0,0 |
| 2014 | 28 | 0,0 |
| 2013 | 28 | - |
Yıldırımdemirciler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yıldırımdemirciler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yıldırımdemirciler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 62, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %53,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,5 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 28 | 53,9 |
| Mansur Yavaş | CHP | 20 | 38,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 3,9 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 1,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,9 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 62, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %49,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,7 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 24 | 49,0 |
| Coşkun Ünal | CHP | 18 | 36,7 |
| - | Bağımsız | 4 | 8,2 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 2 | 4,1 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 1 | 2,0 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 62, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %54,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 27 | 54,0 |
| CHP | 17 | 34,0 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 6,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,0 |
| SAADET | 1 | 2,0 |
Yıldırımdemirciler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yıldırımdemirciler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 33, sandığa gidenlerin oranı %112,1. En çok oyu %80,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 28 | 80,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3 | 8,6 |
| Sinan Oğan | 3 | 8,6 |
| Muharrem İnce | 1 | 2,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 33, sandığa gidenlerin oranı %106,1. En çok oyu %88,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 31 | 88,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 11,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 33, sandığa gidenlerin oranı %112,1. En çok oyu %57,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,4 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 20 | 57,1 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 11,4 |
| MHP | 4 | 11,4 |
| İYİ PARTİ | 3 | 8,6 |
| MEMLEKET | 1 | 2,9 |
| ANAP | 1 | 2,9 |
| CHP | 1 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,9 |