Yukarıkavacık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Yukarıkavacık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 47 kişi (TÜİK).
Yukarıkavacık Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yukarıkavacık Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yukarıkavacık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 47 kişidir. 2013 yılında 49 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,9 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yukarıkavacık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yukarıkavacık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 47 kişidir. 2013 yılında 49 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,1 azaldı.
Yukarıkavacık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yukarıkavacık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 47 | 4,4 |
| 2021 | 45 | 2,3 |
| 2020 | 44 | -6,4 |
| 2019 | 47 | -9,6 |
| 2018 | 52 | 36,8 |
| 2017 | 38 | -2,6 |
| 2016 | 39 | 2,6 |
| 2015 | 38 | -11,6 |
| 2014 | 43 | -12,2 |
| 2013 | 49 | - |
Yukarıkavacık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yukarıkavacık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yukarıkavacık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 48, sandığa gidenlerin oranı %102,1. En çok oyu %54,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %41,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 25 | 54,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 19 | 41,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 2,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,2 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 48, sandığa gidenlerin oranı %102,1. En çok oyu %60,9 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,0 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 28 | 60,9 |
| Ertunç Güngör | CHP | 17 | 37,0 |
| Mustafa İpek | ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,2 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 48, sandığa gidenlerin oranı %102,1. En çok oyu %62,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 28 | 62,2 |
| CHP | 16 | 35,6 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 2,2 |
Yukarıkavacık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yukarıkavacık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %56,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 22 | 56,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 38,5 |
| Sinan Oğan | 2 | 5,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %97,6. En çok oyu %65,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 26 | 65,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 35,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 41, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %30,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 12 | 30,0 |
| CHP | 8 | 20,0 |
| İYİ PARTİ | 8 | 20,0 |
| MHP | 7 | 17,5 |
| AP | 3 | 7,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 5,0 |