Atapark Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keçiören, Ankara)
Ankara ili Keçiören ilçesine bağlı Atapark Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 53.024 kişi (TÜİK).
Atapark Mahallesi, Ankara ilinin Keçiören ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Atapark Mahallesi'nin haritası, Keçiören ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Atapark Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 53.024 kişidir. 2007 yılında 13.767 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %285,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,6 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Atapark Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Atapark Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 53.024 kişidir. 2007 yılında 13.767 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %285,2 arttı.
Atapark Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Atapark Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 53.024 | 1,0 |
| 2021 | 52.483 | 2,4 |
| 2020 | 51.263 | 3,5 |
| 2019 | 49.542 | 5,5 |
| 2018 | 46.977 | 1,7 |
| 2017 | 46.205 | 8,4 |
| 2016 | 42.616 | 9,9 |
| 2015 | 38.764 | 12,4 |
| 2014 | 34.494 | 14,0 |
| 2013 | 30.252 | 10,0 |
| 2012 | 27.502 | 7,1 |
| 2011 | 25.671 | 13,3 |
| 2010 | 22.650 | 14,1 |
| 2009 | 19.855 | 15,9 |
| 2008 | 17.138 | 24,5 |
| 2007 | 13.767 | - |
Atapark Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Atapark Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Atapark Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 37.295, sandığa gidenlerin oranı %75,3. En çok oyu %52,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %38,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 14.217 | 52,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 10.486 | 38,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1.164 | 4,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 336 | 1,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 323 | 1,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 254 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 150 | 0,6 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 45 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 25 | 0,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 22 | 0,1 |
| Diğer (14) | 143 | 0,5 |
Keçiören Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 37.295, sandığa gidenlerin oranı %75,3. En çok oyu %44,6 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı, ikinci sırada %40,8 ile Zafer Çoktan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mesut Özarslan | CHP | 12.083 | 44,6 |
| Zafer Çoktan | AK PARTİ | 11.054 | 40,8 |
| Sait Ali Arslan | YENİDEN REFAH | 1.456 | 5,4 |
| Kemal Babuccu | İYİ PARTİ | 629 | 2,3 |
| Adem Öztürk | ZAFER PARTİSİ | 608 | 2,2 |
| Sadık Yıldız | DEM Parti | 435 | 1,6 |
| Bekir Er | BÜYÜK BİRLİK | 209 | 0,8 |
| Süleyman Tekbaş | SAADET | 178 | 0,7 |
| Turgay Cabar | MEMLEKET | 84 | 0,3 |
| Hamza Aydoğdu | DEVA PARTİSİ | 55 | 0,2 |
| Diğer (16) | 284 | 1,0 |
Keçiören Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 37.295, sandığa gidenlerin oranı %75,3. En çok oyu %42,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 11.351 | 42,1 |
| AK PARTİ | 10.769 | 39,9 |
| YENİDEN REFAH | 1.584 | 5,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 826 | 3,1 |
| İYİ PARTİ | 685 | 2,5 |
| DEM Parti | 478 | 1,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 313 | 1,2 |
| SAADET | 194 | 0,7 |
| DSP | 138 | 0,5 |
| Bağımsız | 106 | 0,4 |
| Diğer (16) | 529 | 2,0 |
Atapark Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Atapark Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 37.833, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %57,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 19.442 | 57,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11.774 | 35,0 |
| Sinan Oğan | 2.350 | 7,0 |
| Muharrem İnce | 84 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 37.866, sandığa gidenlerin oranı %85,8. En çok oyu %61,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 19.699 | 61,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12.395 | 38,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 37.833, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %41,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 13.793 | 41,2 |
| CHP | 6.644 | 19,9 |
| MHP | 3.850 | 11,5 |
| İYİ PARTİ | 3.414 | 10,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1.549 | 4,6 |
| YENİDEN REFAH | 1.227 | 3,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1.163 | 3,5 |
| TİP | 422 | 1,3 |
| BBP | 399 | 1,2 |
| MEMLEKET | 329 | 1,0 |
| Diğer (17) | 408 | 1,2 |