Ufuktepe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keçiören, Ankara)
Ankara ili Keçiören ilçesine bağlı Ufuktepe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 17.923 kişi (TÜİK).
Ufuktepe Mahallesi, Ankara ilinin Keçiören ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ufuktepe Mahallesi'nin haritası, Keçiören ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ufuktepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 17.923 kişidir. 2007 yılında 14.026 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %27,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,0 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ufuktepe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ufuktepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 17.923 kişidir. 2007 yılında 14.026 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %27,8 arttı.
Ufuktepe Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ufuktepe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 17.923 | -0,4 |
| 2021 | 17.986 | 0,0 |
| 2020 | 17.981 | 0,6 |
| 2019 | 17.870 | 2,9 |
| 2018 | 17.361 | -1,9 |
| 2017 | 17.703 | 2,3 |
| 2016 | 17.304 | 1,4 |
| 2015 | 17.065 | 1,4 |
| 2014 | 16.833 | 2,7 |
| 2013 | 16.394 | 1,1 |
| 2012 | 16.215 | 2,7 |
| 2011 | 15.796 | 2,9 |
| 2010 | 15.358 | 5,7 |
| 2009 | 14.524 | 1,3 |
| 2008 | 14.334 | 2,2 |
| 2007 | 14.026 | - |
Ufuktepe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ufuktepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ufuktepe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 12.528, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %52,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %39,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 4.794 | 52,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 3.650 | 39,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 334 | 3,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 121 | 1,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 87 | 0,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 84 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 46 | 0,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 14 | 0,1 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 13 | 0,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 10 | 0,1 |
| Diğer (12) | 48 | 0,5 |
Keçiören Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 12.528, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %45,0 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı, ikinci sırada %41,7 ile Zafer Çoktan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mesut Özarslan | CHP | 4.133 | 45,0 |
| Zafer Çoktan | AK PARTİ | 3.829 | 41,7 |
| Sait Ali Arslan | YENİDEN REFAH | 434 | 4,7 |
| Kemal Babuccu | İYİ PARTİ | 219 | 2,4 |
| Adem Öztürk | ZAFER PARTİSİ | 198 | 2,2 |
| Sadık Yıldız | DEM Parti | 105 | 1,1 |
| Bekir Er | BÜYÜK BİRLİK | 58 | 0,6 |
| Süleyman Tekbaş | SAADET | 57 | 0,6 |
| Turgay Cabar | MEMLEKET | 26 | 0,3 |
| Burak Karataşoğlu | BTP | 20 | 0,2 |
| Diğer (16) | 95 | 1,0 |
Keçiören Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 12.528, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %42,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %41,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.854 | 42,0 |
| AK PARTİ | 3.755 | 41,0 |
| YENİDEN REFAH | 489 | 5,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 313 | 3,4 |
| İYİ PARTİ | 288 | 3,1 |
| DEM Parti | 135 | 1,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 74 | 0,8 |
| SAADET | 69 | 0,8 |
| Bağımsız | 44 | 0,5 |
| BTP | 26 | 0,3 |
| Diğer (16) | 118 | 1,3 |
Ufuktepe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ufuktepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.816, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %61,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.912 | 61,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.542 | 31,3 |
| Sinan Oğan | 830 | 7,3 |
| Muharrem İnce | 28 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.828, sandığa gidenlerin oranı %85,6. En çok oyu %64,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.993 | 64,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.843 | 35,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.816, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %44,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 5.028 | 44,7 |
| CHP | 1.966 | 17,5 |
| MHP | 1.228 | 10,9 |
| İYİ PARTİ | 1.146 | 10,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 452 | 4,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 445 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 392 | 3,5 |
| BBP | 143 | 1,3 |
| TİP | 117 | 1,0 |
| MEMLEKET | 114 | 1,0 |
| Diğer (14) | 113 | 1,0 |