Başbereket Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Başbereket Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 142 kişi (TÜİK).
Başbereket Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Başbereket Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Başbereket Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 142 kişidir. 2007 yılında 95 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %49,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,5 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Başbereket Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Başbereket Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 142 kişidir. 2007 yılında 95 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %49,5 arttı.
Başbereket Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Başbereket Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 142 | 0,0 |
| 2021 | 142 | -8,4 |
| 2020 | 155 | -14,4 |
| 2019 | 181 | -22,6 |
| 2018 | 234 | 53,9 |
| 2017 | 152 | 4,8 |
| 2016 | 145 | -14,2 |
| 2015 | 169 | -22,5 |
| 2014 | 218 | 20,4 |
| 2013 | 181 | 64,5 |
| 2012 | 110 | -5,2 |
| 2011 | 116 | -11,5 |
| 2010 | 131 | 3,1 |
| 2009 | 127 | 11,4 |
| 2008 | 114 | 20,0 |
| 2007 | 95 | - |
Başbereket Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Başbereket Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Başbereket Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 150, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %59,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 79 | 59,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 44 | 33,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 4,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,8 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 150, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %41,5 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) aldı, ikinci sırada %26,9 ile İzzet Demircioğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 54 | 41,5 |
| İzzet Demircioğlu | CHP | 35 | 26,9 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 24 | 18,5 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 7 | 5,4 |
| Bülent Taşan | YENİDEN REFAH | 3 | 2,3 |
| Ali Kılınç | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,5 |
| Avni Akkoç | SAADET | 2 | 1,5 |
| Yusuf Alpsoy | HÜDA PAR | 1 | 0,8 |
| Zekai Soysal | MİLLET | 1 | 0,8 |
| Özgür Gökmen | Bağımsız | 1 | 0,8 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 150, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %39,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %23,4 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 50 | 39,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 30 | 23,4 |
| CHP | 29 | 22,7 |
| İYİ PARTİ | 7 | 5,5 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,6 |
| SAADET | 2 | 1,6 |
| HKP | 1 | 0,8 |
| BTP | 1 | 0,8 |
| MİLLET | 1 | 0,8 |
| Diğer (1) | 1 | 0,8 |
Başbereket Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Başbereket Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 135, sandığa gidenlerin oranı %96,3. En çok oyu %67,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 87 | 67,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 37 | 28,7 |
| Sinan Oğan | 5 | 3,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 135, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %67,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 80 | 67,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 39 | 32,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 135, sandığa gidenlerin oranı %96,3. En çok oyu %53,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 70 | 53,9 |
| CHP | 19 | 14,6 |
| İYİ PARTİ | 19 | 14,6 |
| MHP | 6 | 4,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 3,9 |
| BBP | 4 | 3,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| ANAP | 1 | 0,8 |