Bayat Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Bayat Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 171 kişi (TÜİK).
Bayat Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bayat Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bayat Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 171 kişidir. 2013 yılında 78 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %119,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,8 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Bayat Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bayat Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 171 kişidir. 2013 yılında 78 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %119,2 arttı.
Bayat Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Bayat Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 171 | 1,8 |
| 2021 | 168 | -17,2 |
| 2020 | 203 | -16,1 |
| 2019 | 242 | -50,6 |
| 2018 | 490 | 600,0 |
| 2017 | 70 | -1,4 |
| 2016 | 71 | -1,4 |
| 2015 | 72 | 0,0 |
| 2014 | 72 | -7,7 |
| 2013 | 78 | - |
Bayat Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bayat Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bayat Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 202, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %52,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %42,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 90 | 52,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 73 | 42,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,6 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,6 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 202, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %46,8 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) aldı, ikinci sırada %33,3 ile İzzet Demircioğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 80 | 46,8 |
| İzzet Demircioğlu | CHP | 57 | 33,3 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 9 | 5,3 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 7 | 4,1 |
| Bülent Taşan | YENİDEN REFAH | 7 | 4,1 |
| Ali Kılınç | ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,3 |
| Nurettin Burak Sevinç | DSP | 3 | 1,8 |
| Ozan Emre Çiftçi | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| Burak Özkorul | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Avni Akkoç | SAADET | 1 | 0,6 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 202, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %42,2 ile MHP aldı, ikinci sırada %31,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 70 | 42,2 |
| CHP | 52 | 31,3 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 7,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 11 | 6,6 |
| İYİ PARTİ | 10 | 6,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 3,0 |
| DSP | 1 | 0,6 |
| BTP | 1 | 0,6 |
| MİLLET | 1 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Bayat Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bayat Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 157, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %59,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 84 | 59,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 52 | 36,6 |
| Sinan Oğan | 6 | 4,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 157, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %61,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 90 | 61,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 57 | 38,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 157, sandığa gidenlerin oranı %93,6. En çok oyu %31,4 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %27,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 44 | 31,4 |
| AK PARTİ | 39 | 27,9 |
| MHP | 27 | 19,3 |
| BBP | 13 | 9,3 |
| CHP | 11 | 7,9 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,4 |
| AP | 1 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |