Çiller Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Çiller Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 79 kişi (TÜİK).
Çiller Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çiller Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çiller Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 79 kişidir. 2013 yılında 90 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,3 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çiller Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çiller Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 79 kişidir. 2013 yılında 90 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,2 azaldı.
Çiller Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çiller Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 79 | 11,3 |
| 2021 | 71 | -5,3 |
| 2020 | 75 | -5,1 |
| 2019 | 79 | -4,8 |
| 2018 | 83 | -3,5 |
| 2017 | 86 | -1,1 |
| 2016 | 87 | -2,2 |
| 2015 | 89 | -4,3 |
| 2014 | 93 | 3,3 |
| 2013 | 90 | - |
Çiller Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çiller Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çiller Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %57,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %36,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 41 | 57,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 26 | 36,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 1,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 1,4 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 1,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,4 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %54,3 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %42,9 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 38 | 54,3 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 30 | 42,9 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 2 | 2,9 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 75, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %53,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %40,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 38 | 53,5 |
| AK PARTİ | 29 | 40,9 |
| SOL PARTİ | 1 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,4 |
| BTP | 1 | 1,4 |
| SAADET | 1 | 1,4 |
Çiller Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çiller Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %51,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 34 | 51,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 43,9 |
| Sinan Oğan | 2 | 3,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %50,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %49,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 34 | 50,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 33 | 49,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %46,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 30 | 46,9 |
| İYİ PARTİ | 21 | 32,8 |
| CHP | 9 | 14,1 |
| MHP | 4 | 6,2 |