Atça Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Atça Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 164 kişi (TÜİK).
Atça Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Atça Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Atça Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 164 kişidir. 2013 yılında 132 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %75,9 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Atça Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Atça Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 164 kişidir. 2013 yılında 132 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,2 arttı.
Atça Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Atça Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 164 | -1,2 |
| 2021 | 166 | -1,2 |
| 2020 | 168 | -4,5 |
| 2019 | 176 | -35,3 |
| 2018 | 272 | 147,3 |
| 2017 | 110 | 1,9 |
| 2016 | 108 | -1,8 |
| 2015 | 110 | -8,3 |
| 2014 | 120 | -9,1 |
| 2013 | 132 | - |
Atça Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Atça Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Atça Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 219, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %58,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 113 | 58,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 62 | 31,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 10 | 5,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,0 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 2 | 1,0 |
| Suat Karaman | Bağımsız | 2 | 1,0 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,5 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,5 |
| Yunus Murat Güztoklusu | Bağımsız | 1 | 0,5 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 219, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %75,9 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %15,4 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 148 | 75,9 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 30 | 15,4 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 13 | 6,7 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 1 | 0,5 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 1 | 0,5 |
| Şükrü Sırdaş | MİLLET | 1 | 0,5 |
| Turan Eğri | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 219, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %36,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,3 ile Bağımsız yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 69 | 36,5 |
| Bağımsız | 61 | 32,3 |
| CHP | 35 | 18,5 |
| YENİDEN REFAH | 16 | 8,5 |
| SAADET | 3 | 1,6 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| BTP | 1 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Atça Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Atça Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 148, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %83,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 115 | 83,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 12,3 |
| Muharrem İnce | 4 | 2,9 |
| Sinan Oğan | 2 | 1,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 148, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %91,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 124 | 91,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12 | 8,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 148, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %54,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 75 | 54,7 |
| MHP | 32 | 23,4 |
| CHP | 11 | 8,0 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 5,1 |
| MEMLEKET | 4 | 2,9 |
| İYİ PARTİ | 4 | 2,9 |
| ANAP | 3 | 2,2 |
| AP | 1 | 0,7 |