Beyler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Beyler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 716 kişi (TÜİK).
Beyler Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Beyler Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Beyler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 716 kişidir. 2007 yılında 1.147 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %37,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,2 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Beyler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Beyler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 716 kişidir. 2007 yılında 1.147 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %37,6 azaldı.
Beyler Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Beyler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 716 | 2,0 |
| 2021 | 702 | 4,2 |
| 2020 | 674 | -3,4 |
| 2019 | 698 | -10,4 |
| 2018 | 779 | 11,0 |
| 2017 | 702 | 2,5 |
| 2016 | 685 | -2,6 |
| 2015 | 703 | -0,7 |
| 2014 | 708 | 1,1 |
| 2013 | 700 | -2,8 |
| 2012 | 720 | -2,8 |
| 2011 | 741 | -0,7 |
| 2010 | 746 | -13,2 |
| 2009 | 859 | -17,0 |
| 2008 | 1.035 | -9,8 |
| 2007 | 1.147 | - |
Beyler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Beyler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Beyler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 688, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %50,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %41,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 270 | 50,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 225 | 41,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 8 | 1,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 7 | 1,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 6 | 1,1 |
| Yunus Murat Güztoklusu | Bağımsız | 6 | 1,1 |
| Mustafa Sanğu | Bağımsız | 3 | 0,6 |
| Korkut Cesur | Bağımsız | 2 | 0,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 0,8 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 688, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %58,2 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %27,3 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 309 | 58,2 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 145 | 27,3 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 60 | 11,3 |
| Metin Yılmaz | BTP | 7 | 1,3 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 3 | 0,6 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 2 | 0,4 |
| Mustafa Tuncer | SAADET | 2 | 0,4 |
| İlhami Dursun Hoşver | DP | 1 | 0,2 |
| Şükrü Sırdaş | MİLLET | 1 | 0,2 |
| Turan Eğri | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 688, sandığa gidenlerin oranı %83,1. En çok oyu %39,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 203 | 39,3 |
| AK PARTİ | 178 | 34,4 |
| Bağımsız | 85 | 16,4 |
| YENİDEN REFAH | 20 | 3,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,4 |
| BTP | 6 | 1,2 |
| SAADET | 4 | 0,8 |
| İYİ PARTİ | 3 | 0,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,6 |
| MEMLEKET | 3 | 0,6 |
| Diğer (4) | 5 | 1,0 |
Beyler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Beyler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 603, sandığa gidenlerin oranı %82,9. En çok oyu %64,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 311 | 64,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 131 | 27,2 |
| Sinan Oğan | 40 | 8,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 603, sandığa gidenlerin oranı %81,3. En çok oyu %69,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 329 | 69,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 148 | 31,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 603, sandığa gidenlerin oranı %82,4. En çok oyu %46,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 220 | 46,4 |
| CHP | 90 | 19,0 |
| İYİ PARTİ | 54 | 11,4 |
| MHP | 46 | 9,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 24 | 5,1 |
| YENİDEN REFAH | 20 | 4,2 |
| BBP | 7 | 1,5 |
| MEMLEKET | 3 | 0,6 |
| ANAP | 2 | 0,4 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,6 |