Çavuş Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Çavuş Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 105 kişi (TÜİK).
Çavuş Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çavuş Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çavuş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 105 kişidir. 2013 yılında 116 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,0 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 7,088 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 105 |
Çavuş Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çavuş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 105 kişidir. 2013 yılında 116 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,5 azaldı.
Çavuş Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çavuş Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 105 | 4,0 |
| 2021 | 101 | 0,0 |
| 2020 | 101 | 4,1 |
| 2019 | 97 | -4,0 |
| 2018 | 101 | -3,8 |
| 2017 | 105 | 0,0 |
| 2016 | 105 | -4,5 |
| 2015 | 110 | -3,5 |
| 2014 | 114 | -1,7 |
| 2013 | 116 | - |
Çavuş Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çavuş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çavuş Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 104, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %43,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 43 | 43,4 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 41 | 41,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 6 | 6,1 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 5 | 5,0 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 1,0 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 1,0 |
| Serkan Kalkan | OCAK | 1 | 1,0 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 1,0 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 104, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %40,0 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %39,0 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 38 | 40,0 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 37 | 39,0 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 7 | 7,4 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 6 | 6,3 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 1 | 1,1 |
| Salim Demiray | DSP | 1 | 1,1 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,1 |
| Necip Albayrak | BTP | 1 | 1,1 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 1 | 1,1 |
| Hayati İbiş | DP | 1 | 1,1 |
| Diğer (1) | 1 | 1,1 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 104, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %38,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 35 | 38,9 |
| MHP | 33 | 36,7 |
| İYİ PARTİ | 7 | 7,8 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 6,7 |
| MEMLEKET | 2 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,2 |
| DSP | 1 | 1,1 |
| BTP | 1 | 1,1 |
| HÜDA PAR | 1 | 1,1 |
| DP | 1 | 1,1 |
| Diğer (1) | 1 | 1,1 |
Çavuş Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çavuş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %62,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 56 | 62,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 27 | 30,0 |
| Sinan Oğan | 7 | 7,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %65,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 58 | 65,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31 | 34,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %46,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 40 | 46,0 |
| MHP | 14 | 16,1 |
| CHP | 12 | 13,8 |
| İYİ PARTİ | 11 | 12,6 |
| MEMLEKET | 2 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,3 |
| GENÇPARTİ | 1 | 1,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 1,1 |
| TİP | 1 | 1,1 |
| MİLLİ YOL | 1 | 1,1 |
| Diğer (1) | 1 | 1,1 |