Çiğiltepe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mamak, Ankara)
Ankara ili Mamak ilçesine bağlı Çiğiltepe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 3.862 kişi (TÜİK).
Çiğiltepe Mahallesi, Ankara ilinin Mamak ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çiğiltepe Mahallesi'nin haritası, Mamak ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çiğiltepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.862 kişidir. 2007 yılında 3.438 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %12,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,0 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çiğiltepe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çiğiltepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.862 kişidir. 2007 yılında 3.438 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %12,3 arttı.
Çiğiltepe Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çiğiltepe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 3.862 | -12,9 |
| 2021 | 4.436 | 11,0 |
| 2020 | 3.995 | 8,4 |
| 2019 | 3.687 | -10,9 |
| 2018 | 4.138 | 38,6 |
| 2017 | 2.985 | -2,2 |
| 2016 | 3.052 | -4,7 |
| 2015 | 3.202 | -0,5 |
| 2014 | 3.218 | -0,8 |
| 2013 | 3.244 | -0,7 |
| 2012 | 3.268 | -3,8 |
| 2011 | 3.398 | 0,6 |
| 2010 | 3.379 | 0,8 |
| 2009 | 3.351 | 1,9 |
| 2008 | 3.290 | -4,3 |
| 2007 | 3.438 | - |
Çiğiltepe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çiğiltepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çiğiltepe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.915, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %66,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %25,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 1.073 | 66,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 413 | 25,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 45 | 2,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 41 | 2,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 29 | 1,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 6 | 0,4 |
| Salih Koç | MİLLET | 4 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,1 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,1 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,1 |
Mamak Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.915, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %54,0 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) aldı, ikinci sırada %30,3 ile Asım Balcı (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veli Gündüz Şahin | CHP | 871 | 54,0 |
| Asım Balcı | AK PARTİ | 489 | 30,3 |
| Kezban Yavuz | ZAFER PARTİSİ | 95 | 5,9 |
| Kevser Ofluoğlu | İYİ PARTİ | 82 | 5,1 |
| Hüseyin Ekinci | YENİDEN REFAH | 47 | 2,9 |
| Murat Sipahi | SAADET | 8 | 0,5 |
| Hakkı Eraslan | MİLLET | 5 | 0,3 |
| Hüseyin Kuloğlu | BTP | 3 | 0,2 |
| Hasan Dinçer | ANAP | 2 | 0,1 |
| Elif Kaya | DEM Parti | 2 | 0,1 |
| Diğer (7) | 9 | 0,5 |
Mamak Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.915, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %54,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 884 | 54,7 |
| AK PARTİ | 461 | 28,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 114 | 7,1 |
| İYİ PARTİ | 68 | 4,2 |
| YENİDEN REFAH | 56 | 3,5 |
| BTP | 7 | 0,4 |
| SAADET | 7 | 0,4 |
| MİLLET | 5 | 0,3 |
| TKP | 3 | 0,2 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,1 |
| Diğer (7) | 8 | 0,5 |
Çiğiltepe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çiğiltepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.906, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %54,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %33,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 953 | 54,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 592 | 33,6 |
| Sinan Oğan | 215 | 12,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.909, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %61,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.051 | 61,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 651 | 38,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.906, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %32,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,1 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 569 | 32,5 |
| İYİ PARTİ | 405 | 23,1 |
| AK PARTİ | 372 | 21,2 |
| MHP | 177 | 10,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 112 | 6,4 |
| YENİDEN REFAH | 45 | 2,6 |
| MEMLEKET | 27 | 1,5 |
| BBP | 25 | 1,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 6 | 0,3 |
| GENÇPARTİ | 3 | 0,2 |
| Diğer (5) | 9 | 0,5 |