Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 171 kişi (TÜİK).
Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 171 kişidir. 2007 yılında 377 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %54,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 3,123 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 171 |
Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 171 kişidir. 2007 yılında 377 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %54,6 azaldı.
Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 171 | 4,9 |
| 2021 | 163 | -3,0 |
| 2020 | 168 | 5,7 |
| 2019 | 159 | -3,0 |
| 2018 | 164 | 8,6 |
| 2017 | 151 | -32,9 |
| 2016 | 225 | -11,8 |
| 2015 | 255 | -17,7 |
| 2014 | 310 | -4,9 |
| 2013 | 326 | -3,0 |
| 2012 | 336 | 5,3 |
| 2011 | 319 | -1,5 |
| 2010 | 324 | -12,4 |
| 2009 | 370 | 15,6 |
| 2008 | 320 | -15,1 |
| 2007 | 377 | - |
Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %47,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %45,4 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 92 | 47,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 88 | 45,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 8 | 4,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,0 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,5 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %49,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,5 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 93 | 49,0 |
| Coşkun Ünal | CHP | 77 | 40,5 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 7 | 3,7 |
| - | Bağımsız | 7 | 3,7 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 3 | 1,6 |
| Mustafa Çakır | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Sümeyra Yılmaz | HÜDA PAR | 1 | 0,5 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 1 | 0,5 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 228, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %48,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 89 | 48,9 |
| CHP | 66 | 36,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 14 | 7,7 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,8 |
| İYİ PARTİ | 4 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,6 |
| BTP | 1 | 0,6 |
Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 127, sandığa gidenlerin oranı %111,8. En çok oyu %67,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 95 | 67,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 39 | 27,7 |
| Sinan Oğan | 6 | 4,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 127, sandığa gidenlerin oranı %123,6. En çok oyu %69,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 107 | 69,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 46 | 30,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 127, sandığa gidenlerin oranı %111,8. En çok oyu %35,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 50 | 35,7 |
| MHP | 37 | 26,4 |
| CHP | 21 | 15,0 |
| İYİ PARTİ | 18 | 12,9 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 6,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,1 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |
| BBP | 1 | 0,7 |