Yenice Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Yenice Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 5.656 kişi (TÜİK).
Yenice Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yenice Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yenice Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 5.656 kişidir. 2007 yılında 6.509 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,8 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 0,866 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 5.656 |
Yenice Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yenice Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 5.656 kişidir. 2007 yılında 6.509 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,1 azaldı.
Yenice Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yenice Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 5.656 | -0,2 |
| 2021 | 5.668 | 0,9 |
| 2020 | 5.619 | 1,7 |
| 2019 | 5.527 | 4,8 |
| 2018 | 5.275 | -10,2 |
| 2017 | 5.875 | -2,5 |
| 2016 | 6.024 | -1,2 |
| 2015 | 6.098 | -1,6 |
| 2014 | 6.199 | 1,0 |
| 2013 | 6.136 | -3,0 |
| 2012 | 6.328 | -2,1 |
| 2011 | 6.463 | -0,0 |
| 2010 | 6.466 | -2,9 |
| 2009 | 6.662 | -0,7 |
| 2008 | 6.709 | 3,1 |
| 2007 | 6.509 | - |
Yenice Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yenice Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yenice Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.251, sandığa gidenlerin oranı %81,5. En çok oyu %56,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %37,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 1.869 | 56,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 1.264 | 37,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 106 | 3,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 42 | 1,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 17 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 15 | 0,5 |
| Serkan Ünver | YTP | 4 | 0,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 3 | 0,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 3 | 0,1 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,1 |
| Diğer (8) | 9 | 0,3 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.251, sandığa gidenlerin oranı %81,3. En çok oyu %51,8 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %36,2 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Coşkun Ünal | CHP | 1.707 | 51,8 |
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 1.194 | 36,2 |
| - | Bağımsız | 145 | 4,4 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 139 | 4,2 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 42 | 1,3 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 21 | 0,6 |
| Semiha Tad | BTP | 15 | 0,5 |
| Mustafa Çakır | ZAFER PARTİSİ | 10 | 0,3 |
| Mehmet Güven | DP | 5 | 0,1 |
| Sümeyra Yılmaz | HÜDA PAR | 4 | 0,1 |
| Diğer (7) | 13 | 0,4 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 4.251, sandığa gidenlerin oranı %81,7. En çok oyu %46,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.529 | 46,4 |
| AK PARTİ | 1.193 | 36,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 234 | 7,1 |
| YENİDEN REFAH | 169 | 5,1 |
| İYİ PARTİ | 63 | 1,9 |
| SAADET | 35 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 27 | 0,8 |
| BTP | 18 | 0,6 |
| DP | 8 | 0,2 |
| DEVA PARTİSİ | 5 | 0,1 |
| Diğer (7) | 16 | 0,5 |
Yenice Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yenice Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.493, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %57,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.159 | 57,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.367 | 36,2 |
| Sinan Oğan | 234 | 6,2 |
| Muharrem İnce | 18 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.497, sandığa gidenlerin oranı %82,8. En çok oyu %59,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.164 | 59,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.465 | 40,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.493, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %35,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.346 | 35,5 |
| CHP | 696 | 18,4 |
| İYİ PARTİ | 651 | 17,2 |
| MHP | 531 | 14,0 |
| YENİDEN REFAH | 174 | 4,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 104 | 2,8 |
| BBP | 99 | 2,6 |
| MEMLEKET | 32 | 0,8 |
| TİP | 29 | 0,8 |
| AP | 25 | 0,7 |
| Diğer (10) | 59 | 1,6 |