Hacıali Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Hacıali Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 150 kişi (TÜİK).
Hacıali Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hacıali Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hacıali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 150 kişidir. 2013 yılında 143 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,2 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 7,944 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 150 |
Hacıali Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hacıali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 150 kişidir. 2013 yılında 143 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %4,9 arttı.
Hacıali Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Hacıali Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 150 | -2,6 |
| 2021 | 154 | -4,3 |
| 2020 | 161 | 5,9 |
| 2019 | 152 | -5,0 |
| 2018 | 160 | -1,2 |
| 2017 | 162 | -1,8 |
| 2016 | 165 | -3,5 |
| 2015 | 171 | 12,5 |
| 2014 | 152 | 6,3 |
| 2013 | 143 | - |
Hacıali Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hacıali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hacıali Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 130, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %45,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,8 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 50 | 45,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 46 | 41,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 4 | 3,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 3 | 2,7 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 1,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,8 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,9 |
| Selma Gürkan | EMEP | 1 | 0,9 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 130, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %40,2 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %39,3 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 45 | 40,2 |
| Şükrü Erdem | CHP | 44 | 39,3 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 8 | 7,1 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 3 | 2,7 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,8 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 2 | 1,8 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,8 |
| Burak Çelik | SAADET | 2 | 1,8 |
| Salim Demiray | DSP | 1 | 0,9 |
| Hatice Güneri | HKP | 1 | 0,9 |
| Diğer (2) | 2 | 1,8 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 130, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %41,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %39,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 44 | 41,1 |
| CHP | 42 | 39,2 |
| İYİ PARTİ | 9 | 8,4 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,9 |
| TİP | 2 | 1,9 |
| MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| DSP | 1 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
| Diğer (1) | 1 | 0,9 |
Hacıali Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hacıali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 137, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %60,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 72 | 60,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34 | 28,6 |
| Sinan Oğan | 11 | 9,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 137, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %65,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 83 | 65,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 44 | 34,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 137, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %42,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 52 | 42,3 |
| MHP | 25 | 20,3 |
| CHP | 22 | 17,9 |
| İYİ PARTİ | 7 | 5,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 5,7 |
| MEMLEKET | 3 | 2,4 |
| MİLLET | 1 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,8 |
| BBP | 1 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| Diğer (3) | 3 | 2,4 |