Hacıkara Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Hacıkara Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 15.276 kişi (TÜİK).
Hacıkara Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hacıkara Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hacıkara Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 15.276 kişidir. 2007 yılında 11.968 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %27,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,6 ile Özer Kasap (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hacıkara Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hacıkara Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 15.276 kişidir. 2007 yılında 11.968 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %27,6 arttı.
Hacıkara Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hacıkara Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 15.276 | -0,1 |
| 2021 | 15.284 | -0,3 |
| 2020 | 15.336 | 0,9 |
| 2019 | 15.194 | 1,4 |
| 2018 | 14.985 | -4,3 |
| 2017 | 15.657 | -1,0 |
| 2016 | 15.813 | 4,1 |
| 2015 | 15.183 | 4,6 |
| 2014 | 14.517 | 3,4 |
| 2013 | 14.038 | 2,1 |
| 2012 | 13.754 | 6,1 |
| 2011 | 12.966 | 3,6 |
| 2010 | 12.512 | 2,6 |
| 2009 | 12.191 | 3,6 |
| 2008 | 11.766 | -1,7 |
| 2007 | 11.968 | - |
Hacıkara Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hacıkara Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hacıkara Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 11.162, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %60,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %30,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 5.470 | 60,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 2.777 | 30,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 388 | 4,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 198 | 2,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 58 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 25 | 0,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 15 | 0,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 14 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 10 | 0,1 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 9 | 0,1 |
| Diğer (10) | 33 | 0,4 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 11.162, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %49,6 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %27,6 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özer Kasap | CHP | 4.453 | 49,6 |
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 2.475 | 27,6 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 1.721 | 19,2 |
| Haydar Çalışkan | YENİDEN REFAH | 186 | 2,1 |
| Feyyaz Berkan Aşutli | ZAFER PARTİSİ | 32 | 0,4 |
| Hasan Kuloğlu | BTP | 25 | 0,3 |
| Kutlu Çınar | SAADET | 24 | 0,3 |
| Nurhayat Özkan | DEM Parti | 14 | 0,2 |
| Serhat Bayramoğlu | VATAN PARTİSİ | 10 | 0,1 |
| Veli Doğan | EMEP | 7 | 0,1 |
| Diğer (7) | 26 | 0,3 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 11.162, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %47,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 4.263 | 47,5 |
| AK PARTİ | 2.716 | 30,3 |
| İYİ PARTİ | 1.440 | 16,1 |
| YENİDEN REFAH | 298 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 97 | 1,1 |
| BTP | 43 | 0,5 |
| SAADET | 35 | 0,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 26 | 0,3 |
| EMEP | 10 | 0,1 |
| HÜDA PAR | 10 | 0,1 |
| Diğer (7) | 36 | 0,4 |
Hacıkara Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hacıkara Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 11.584, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %56,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.781 | 56,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.592 | 34,9 |
| Sinan Oğan | 881 | 8,6 |
| Muharrem İnce | 40 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 11.595, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %60,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.963 | 60,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.851 | 39,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 11.584, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %34,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,6 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 3.581 | 34,9 |
| İYİ PARTİ | 3.034 | 29,6 |
| MHP | 1.556 | 15,2 |
| CHP | 1.039 | 10,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 227 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 214 | 2,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 145 | 1,4 |
| MEMLEKET | 86 | 0,8 |
| BBP | 78 | 0,8 |
| TİP | 55 | 0,5 |
| Diğer (14) | 108 | 1,1 |