İsmetpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Orhaneli, Bursa)
Bursa ili Orhaneli ilçesine bağlı İsmetpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.238 kişi (TÜİK).
İsmetpaşa Mahallesi, Bursa ilinin Orhaneli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İsmetpaşa Mahallesi'nin haritası, Orhaneli ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İsmetpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.238 kişidir. 2007 yılında 1.388 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %10,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,9 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
İsmetpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İsmetpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.238 kişidir. 2007 yılında 1.388 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %10,8 azaldı.
İsmetpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre İsmetpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.238 | -1,0 |
| 2021 | 1.250 | -7,2 |
| 2020 | 1.347 | -2,2 |
| 2019 | 1.378 | 2,4 |
| 2018 | 1.346 | 2,2 |
| 2017 | 1.317 | 1,3 |
| 2016 | 1.300 | -5,8 |
| 2015 | 1.380 | -3,2 |
| 2014 | 1.425 | -0,4 |
| 2013 | 1.431 | 1,1 |
| 2012 | 1.416 | 2,5 |
| 2011 | 1.382 | -3,4 |
| 2010 | 1.430 | 0,1 |
| 2009 | 1.428 | 0,2 |
| 2008 | 1.425 | 2,7 |
| 2007 | 1.388 | - |
İsmetpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İsmetpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İsmetpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 974, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %41,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %38,9 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 328 | 41,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 310 | 38,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 123 | 15,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 12 | 1,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 12 | 1,5 |
| Hasan Aydın | BTP | 2 | 0,2 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 2 | 0,2 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Orhaneli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 974, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %50,9 ile Mümtaz Aslan (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,2 ile Ali Osman Tayır (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mümtaz Aslan | İYİ PARTİ | 406 | 50,9 |
| Ali Osman Tayır | AK PARTİ | 313 | 39,2 |
| Vildan Koç | CHP | 41 | 5,1 |
| Sedat Mestan | Bağımsız | 17 | 2,1 |
| Muhammed Ufukcan Kaçmaz | ZAFER PARTİSİ | 7 | 0,9 |
| Hüseyin Acar | YENİDEN REFAH | 5 | 0,6 |
| Songül Doğan | HKP | 2 | 0,2 |
| Süleyman Dinç | BTP | 2 | 0,2 |
| Cihan Özen | DSP | 1 | 0,1 |
| Yüksel Esen | DP | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |
Orhaneli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 974, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %42,3 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %39,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 333 | 42,3 |
| AK PARTİ | 314 | 39,9 |
| CHP | 90 | 11,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 12 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 1,5 |
| VATAN PARTİSİ | 6 | 0,8 |
| BTP | 3 | 0,4 |
| DSP | 2 | 0,2 |
| SAADET | 2 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
İsmetpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İsmetpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 963, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %47,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 411 | 47,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 377 | 43,9 |
| Sinan Oğan | 62 | 7,2 |
| Muharrem İnce | 8 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 963, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %52,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 432 | 52,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 389 | 47,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 963, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %37,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,0 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 323 | 37,5 |
| İYİ PARTİ | 198 | 23,0 |
| CHP | 190 | 22,0 |
| MHP | 49 | 5,7 |
| YENİDEN REFAH | 26 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 25 | 2,9 |
| TİP | 7 | 0,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 0,6 |
| GENÇPARTİ | 4 | 0,5 |
| BBP | 4 | 0,5 |
| Diğer (7) | 13 | 1,5 |