Kavaklı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Altındağ, Ankara)
Ankara ili Altındağ ilçesine bağlı Kavaklı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 930 kişi (TÜİK).
Kavaklı Mahallesi, Ankara ilinin Altındağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kavaklı Mahallesi'nin haritası, Altındağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kavaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 930 kişidir. 2007 yılında 1.177 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %21,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %65,3 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kavaklı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kavaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 930 kişidir. 2007 yılında 1.177 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %21,0 azaldı.
Kavaklı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kavaklı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 930 | -2,3 |
| 2021 | 952 | -3,4 |
| 2020 | 985 | 0,0 |
| 2019 | 985 | -0,6 |
| 2018 | 991 | -5,8 |
| 2017 | 1.052 | -3,6 |
| 2016 | 1.091 | -1,9 |
| 2015 | 1.112 | 2,3 |
| 2014 | 1.087 | -4,3 |
| 2013 | 1.136 | -1,3 |
| 2012 | 1.151 | -4,8 |
| 2011 | 1.209 | -3,7 |
| 2010 | 1.256 | 0,6 |
| 2009 | 1.248 | 2,0 |
| 2008 | 1.223 | 3,9 |
| 2007 | 1.177 | - |
Kavaklı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kavaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kavaklı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 690, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %62,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,7 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 357 | 62,6 |
| Mansur Yavaş | CHP | 135 | 23,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 32 | 5,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 31 | 5,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 6 | 1,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 0,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,2 |
Altındağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 690, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %65,3 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %16,5 ile Ramazan Değerli (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veysel Tiryaki | AK PARTİ | 372 | 65,3 |
| Ramazan Değerli | CHP | 94 | 16,5 |
| Mehmet Altıngöz | YENİDEN REFAH | 43 | 7,5 |
| Mehmet Adil Başkara | DEM Parti | 39 | 6,8 |
| Emanullah Koca | SAADET | 6 | 1,1 |
| Remzi Sağlam | İYİ PARTİ | 4 | 0,7 |
| Can Güler | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Bayram Güzel | BTP | 2 | 0,3 |
| Hatice Taştan | ANAP | 1 | 0,2 |
| Gülten Demirbaş | DSP | 1 | 0,2 |
| Diğer (6) | 6 | 1,1 |
Altındağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 690, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %64,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 358 | 64,6 |
| CHP | 97 | 17,5 |
| YENİDEN REFAH | 39 | 7,0 |
| DEM Parti | 36 | 6,5 |
| SAADET | 8 | 1,4 |
| İYİ PARTİ | 2 | 0,4 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,4 |
| ANAP | 2 | 0,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (5) | 6 | 1,1 |
Kavaklı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kavaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 692, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %78,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 471 | 78,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 114 | 18,9 |
| Sinan Oğan | 14 | 2,3 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 692, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %81,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 488 | 81,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 114 | 18,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 692, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %60,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 369 | 60,7 |
| MHP | 72 | 11,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 59 | 9,7 |
| CHP | 47 | 7,7 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 2,0 |
| İYİ PARTİ | 12 | 2,0 |
| BBP | 9 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,0 |
| TİP | 5 | 0,8 |
| AP | 4 | 0,7 |
| Diğer (3) | 5 | 0,8 |