Koparan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Koparan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 520 kişi (TÜİK).
Koparan Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Koparan Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Koparan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 520 kişidir. 2007 yılında 329 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %58,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %36,2 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) aldı.
Temel Bilgiler
Koparan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Koparan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 520 kişidir. 2007 yılında 329 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %58,1 arttı.
Koparan Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Koparan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 520 | 8,8 |
| 2021 | 478 | 12,7 |
| 2020 | 424 | 7,1 |
| 2019 | 396 | 2,9 |
| 2018 | 385 | 16,3 |
| 2017 | 331 | 2,8 |
| 2016 | 322 | -0,9 |
| 2015 | 325 | 8,0 |
| 2014 | 301 | -2,9 |
| 2013 | 310 | -4,6 |
| 2012 | 325 | 1,2 |
| 2011 | 321 | -9,1 |
| 2010 | 353 | -7,6 |
| 2009 | 382 | -9,7 |
| 2008 | 423 | 28,6 |
| 2007 | 329 | - |
Koparan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Koparan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Koparan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 478, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %56,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %35,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 232 | 56,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 147 | 35,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 9 | 2,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 1,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 1,0 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,5 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,2 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (5) | 5 | 1,2 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 478, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %36,2 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) aldı, ikinci sırada %36,2 ile Yakup Odabaşı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 146 | 36,2 |
| Yakup Odabaşı | CHP | 146 | 36,2 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 83 | 20,6 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,7 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 4 | 1,0 |
| Aslıtürk Çallı | TKP | 3 | 0,7 |
| Aysel Duman | TİP | 3 | 0,7 |
| Selim Akgül | SAADET | 3 | 0,7 |
| Hüseyin Sarıaslan | MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 2 | 0,5 |
| Diğer (4) | 4 | 1,0 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 478, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %37,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,8 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 148 | 37,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 117 | 29,8 |
| MHP | 92 | 23,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 3,6 |
| TİP | 6 | 1,5 |
| İYİ PARTİ | 5 | 1,3 |
| MEMLEKET | 3 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| SAADET | 2 | 0,5 |
| ANAP | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,8 |
Koparan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Koparan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 452, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %49,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 201 | 49,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 176 | 43,4 |
| Sinan Oğan | 29 | 7,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 452, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %53,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 214 | 53,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 188 | 46,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 452, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %26,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 107 | 26,5 |
| CHP | 103 | 25,5 |
| MHP | 74 | 18,3 |
| İYİ PARTİ | 70 | 17,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 3,0 |
| BBP | 7 | 1,7 |
| MEMLEKET | 6 | 1,5 |
| GENÇPARTİ | 2 | 0,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,5 |
| Diğer (4) | 4 | 1,0 |