Lalaşahin Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Lalaşahin Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 3.541 kişi (TÜİK).
Lalaşahin Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Lalaşahin Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Lalaşahin Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.541 kişidir. 2007 yılında 4.345 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %18,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,1 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 5,978 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 3.541 |
Lalaşahin Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Lalaşahin Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.541 kişidir. 2007 yılında 4.345 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %18,5 azaldı.
Lalaşahin Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Lalaşahin Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 3.541 | -2,2 |
| 2021 | 3.619 | -0,8 |
| 2020 | 3.650 | -0,2 |
| 2019 | 3.658 | -1,9 |
| 2018 | 3.729 | -3,4 |
| 2017 | 3.862 | -0,7 |
| 2016 | 3.891 | -2,7 |
| 2015 | 3.998 | -1,9 |
| 2014 | 4.077 | -1,5 |
| 2013 | 4.138 | -1,2 |
| 2012 | 4.190 | -1,7 |
| 2011 | 4.263 | -3,4 |
| 2010 | 4.411 | -1,7 |
| 2009 | 4.488 | 0,8 |
| 2008 | 4.454 | 2,5 |
| 2007 | 4.345 | - |
Lalaşahin Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Lalaşahin Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Lalaşahin Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.761, sandığa gidenlerin oranı %80,7. En çok oyu %43,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %39,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 925 | 43,9 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 837 | 39,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 115 | 5,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 87 | 4,1 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 41 | 1,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 25 | 1,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 14 | 0,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 12 | 0,6 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 8 | 0,4 |
| Nazif Kara | DP | 7 | 0,3 |
| Diğer (13) | 35 | 1,7 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.761, sandığa gidenlerin oranı %80,7. En çok oyu %42,1 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %33,9 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 878 | 42,1 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 706 | 33,9 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 249 | 11,9 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 90 | 4,3 |
| Kemal Yıldrak | DEM Parti | 36 | 1,7 |
| Burak Çelik | SAADET | 26 | 1,2 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 18 | 0,9 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 15 | 0,7 |
| Hayati İbiş | DP | 11 | 0,5 |
| Hatice Güneri | HKP | 9 | 0,4 |
| Diğer (7) | 46 | 2,2 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 2.761, sandığa gidenlerin oranı %80,7. En çok oyu %41,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 863 | 41,9 |
| MHP | 684 | 33,2 |
| İYİ PARTİ | 240 | 11,7 |
| YENİDEN REFAH | 88 | 4,3 |
| DEM Parti | 46 | 2,2 |
| MEMLEKET | 26 | 1,3 |
| SAADET | 21 | 1,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 19 | 0,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 15 | 0,7 |
| DEVA PARTİSİ | 14 | 0,7 |
| Diğer (9) | 42 | 2,1 |
Lalaşahin Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Lalaşahin Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.758, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %55,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.361 | 55,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 901 | 36,6 |
| Sinan Oğan | 168 | 6,8 |
| Muharrem İnce | 30 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.759, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %59,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.421 | 59,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 986 | 41,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.758, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %33,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 813 | 33,3 |
| MHP | 534 | 21,9 |
| CHP | 467 | 19,1 |
| İYİ PARTİ | 258 | 10,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 109 | 4,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 66 | 2,7 |
| YENİDEN REFAH | 42 | 1,7 |
| MEMLEKET | 34 | 1,4 |
| TİP | 18 | 0,7 |
| BBP | 10 | 0,4 |
| Diğer (10) | 40 | 1,6 |