Müsellim Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Müsellim Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 74 kişi (TÜİK).
Müsellim Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Müsellim Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Müsellim Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 74 kişidir. 2013 yılında 55 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %34,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,0 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Müsellim Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Müsellim Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 74 kişidir. 2013 yılında 55 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %34,5 arttı.
Müsellim Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Müsellim Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 74 | -22,1 |
| 2021 | 95 | -11,2 |
| 2020 | 107 | -18,3 |
| 2019 | 131 | -49,0 |
| 2018 | 257 | 252,1 |
| 2017 | 73 | 7,4 |
| 2016 | 68 | -2,9 |
| 2015 | 70 | -13,6 |
| 2014 | 81 | 47,3 |
| 2013 | 55 | - |
Müsellim Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Müsellim Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Müsellim Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %80,0. En çok oyu %53,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 45 | 53,6 |
| Mansur Yavaş | CHP | 27 | 32,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 3,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 3,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,4 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 1,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 1,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,2 |
| Lokman Cengiz | Bağımsız | 1 | 1,2 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %78,2. En çok oyu %61,0 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %23,4 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 47 | 61,0 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 18 | 23,4 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 8 | 10,4 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 2 | 2,6 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 1 | 1,3 |
| Metin Yılmaz | BTP | 1 | 1,3 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 110, sandığa gidenlerin oranı %78,2. En çok oyu %46,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 38 | 46,3 |
| CHP | 17 | 20,7 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 12,2 |
| Bağımsız | 9 | 11,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 3,7 |
| İYİ PARTİ | 1 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,2 |
| TKH | 1 | 1,2 |
| BTP | 1 | 1,2 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,2 |
Müsellim Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Müsellim Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 66, sandığa gidenlerin oranı %75,8. En çok oyu %85,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 42 | 85,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5 | 10,2 |
| Muharrem İnce | 1 | 2,0 |
| Sinan Oğan | 1 | 2,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 66, sandığa gidenlerin oranı %75,8. En çok oyu %83,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 41 | 83,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 16,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 66, sandığa gidenlerin oranı %75,8. En çok oyu %50,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 25 | 50,0 |
| MHP | 17 | 34,0 |
| CHP | 4 | 8,0 |
| ANAP | 1 | 2,0 |
| İYİ PARTİ | 1 | 2,0 |