Kuyubaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Kuyubaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 42 kişi (TÜİK).
Kuyubaşı Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kuyubaşı Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kuyubaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 42 kişidir. 2013 yılında 14 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %200,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,6 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kuyubaşı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kuyubaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 42 kişidir. 2013 yılında 14 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %200,0 arttı.
Kuyubaşı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kuyubaşı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 42 | -14,3 |
| 2021 | 49 | -7,5 |
| 2020 | 53 | -20,9 |
| 2019 | 67 | -43,2 |
| 2018 | 118 | 293,3 |
| 2017 | 30 | 25,0 |
| 2016 | 24 | 14,3 |
| 2015 | 21 | 0,0 |
| 2014 | 21 | 50,0 |
| 2013 | 14 | - |
Kuyubaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kuyubaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kuyubaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %85,6. En çok oyu %56,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,5 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 47 | 56,6 |
| Mansur Yavaş | CHP | 32 | 38,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 2,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 1,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,2 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %83,5. En çok oyu %55,6 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,3 ile Adem Ceylan (Bağımsız) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 45 | 55,6 |
| Adem Ceylan | Bağımsız | 27 | 33,3 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 7 | 8,6 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 1 | 1,2 |
| Mustafa Tuncer | SAADET | 1 | 1,2 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 97, sandığa gidenlerin oranı %83,5. En çok oyu %61,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 48 | 61,5 |
| CHP | 24 | 30,8 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 3,9 |
| İYİ PARTİ | 1 | 1,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,3 |
| MEMLEKET | 1 | 1,3 |
Kuyubaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kuyubaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 54, sandığa gidenlerin oranı %81,5. En çok oyu %79,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 35 | 79,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 18,2 |
| Sinan Oğan | 1 | 2,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 54, sandığa gidenlerin oranı %96,3. En çok oyu %84,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 42 | 84,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 16,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 54, sandığa gidenlerin oranı %81,5. En çok oyu %52,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 22 | 52,4 |
| İYİ PARTİ | 9 | 21,4 |
| MHP | 6 | 14,3 |
| CHP | 2 | 4,8 |
| MEMLEKET | 1 | 2,4 |
| BBP | 1 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 2,4 |