Mustafacık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Şereflikoçhisar, Ankara)
Ankara ili Şereflikoçhisar ilçesine bağlı Mustafacık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 904 kişi (TÜİK).
Mustafacık Mahallesi, Ankara ilinin Şereflikoçhisar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mustafacık Mahallesi'nin haritası, Şereflikoçhisar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mustafacık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 904 kişidir. 2007 yılında 1.149 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %21,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,9 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 7,624 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 904 |
Mustafacık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mustafacık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 904 kişidir. 2007 yılında 1.149 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %21,3 azaldı.
Mustafacık Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Mustafacık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 904 | -1,7 |
| 2021 | 920 | -1,6 |
| 2020 | 935 | 4,7 |
| 2019 | 893 | -2,7 |
| 2018 | 918 | -1,7 |
| 2017 | 934 | -0,8 |
| 2016 | 942 | -2,7 |
| 2015 | 968 | -1,3 |
| 2014 | 981 | -4,3 |
| 2013 | 1.025 | -3,7 |
| 2012 | 1.064 | -6,7 |
| 2011 | 1.141 | 4,7 |
| 2010 | 1.090 | -2,6 |
| 2009 | 1.119 | 0,1 |
| 2008 | 1.118 | -2,7 |
| 2007 | 1.149 | - |
Mustafacık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mustafacık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mustafacık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 656, sandığa gidenlerin oranı %81,2. En çok oyu %61,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %31,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 304 | 61,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 158 | 31,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 17 | 3,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 0,8 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 3 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,6 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,2 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,6 |
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 656, sandığa gidenlerin oranı %81,2. En çok oyu %59,9 ile Mustafa Koçak (CHP) aldı, ikinci sırada %29,1 ile Memiş Çelik (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Koçak | CHP | 296 | 59,9 |
| Memiş Çelik | AK PARTİ | 144 | 29,1 |
| Muhammet Doğan | YENİDEN REFAH | 36 | 7,3 |
| Avni Yıldırım | İYİ PARTİ | 7 | 1,4 |
| Mahmut Celal Ünsal | MEMLEKET | 3 | 0,6 |
| Fahri Tuna | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| Şükran Doğan | EMEP | 2 | 0,4 |
| Mustafa Erbek | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Ender Gürtan | HKP | 1 | 0,2 |
| Önder İldeş | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Şereflikoçhisar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 656, sandığa gidenlerin oranı %81,2. En çok oyu %56,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 276 | 56,1 |
| AK PARTİ | 161 | 32,7 |
| YENİDEN REFAH | 36 | 7,3 |
| MEMLEKET | 6 | 1,2 |
| İYİ PARTİ | 5 | 1,0 |
| BTP | 2 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,2 |
| EMEP | 1 | 0,2 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Mustafacık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mustafacık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 667, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %57,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 330 | 57,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 207 | 36,2 |
| Sinan Oğan | 29 | 5,1 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 668, sandığa gidenlerin oranı %84,1. En çok oyu %61,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 342 | 61,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 213 | 38,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 667, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %41,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 236 | 41,6 |
| CHP | 124 | 21,9 |
| İYİ PARTİ | 81 | 14,3 |
| MHP | 70 | 12,3 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,6 |
| BBP | 8 | 1,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 0,9 |
| MEMLEKET | 3 | 0,5 |
| AP | 2 | 0,3 |
| Diğer (6) | 6 | 1,1 |