Tahtalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Tahtalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.212 kişi (TÜİK).
Tahtalı Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tahtalı Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tahtalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.212 kişidir. 2013 yılında 1.209 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %0,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,6 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Tahtalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tahtalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.212 kişidir. 2013 yılında 1.209 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %0,2 arttı.
Tahtalı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Tahtalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.212 | -0,2 |
| 2021 | 1.215 | 0,3 |
| 2020 | 1.211 | -0,4 |
| 2019 | 1.216 | -1,1 |
| 2018 | 1.230 | 0,2 |
| 2017 | 1.228 | 0,2 |
| 2016 | 1.226 | -2,2 |
| 2015 | 1.253 | 2,0 |
| 2014 | 1.229 | 1,7 |
| 2013 | 1.209 | - |
Tahtalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tahtalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tahtalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 929, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %53,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %39,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 426 | 53,0 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 316 | 39,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 27 | 3,4 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 11 | 1,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 8 | 1,0 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 0,2 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 2 | 0,2 |
| Selma Gürkan | EMEP | 2 | 0,2 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 0,2 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 2 | 0,2 |
| Diğer (4) | 5 | 0,6 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 929, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %49,6 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı, ikinci sırada %40,1 ile Celil Çolak (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şadi Özdemir | CHP | 404 | 49,6 |
| Celil Çolak | AK PARTİ | 327 | 40,1 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 39 | 4,8 |
| Işıl Esgin | ZAFER PARTİSİ | 16 | 2,0 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 13 | 1,6 |
| Emrah Yurtseven | MEMLEKET | 5 | 0,6 |
| Hülya Kara | DP | 4 | 0,5 |
| Selami Yıldırım | MİLLET | 2 | 0,2 |
| Feride Çınarkes | DSP | 1 | 0,1 |
| Mazlum Taş | DEM Parti | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 929, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %49,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %40,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 397 | 49,1 |
| AK PARTİ | 327 | 40,5 |
| YENİDEN REFAH | 36 | 4,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 2,0 |
| İYİ PARTİ | 13 | 1,6 |
| MEMLEKET | 6 | 0,7 |
| DEM Parti | 3 | 0,4 |
| DP | 3 | 0,4 |
| MİLLET | 2 | 0,2 |
| BTP | 1 | 0,1 |
| Diğer (4) | 4 | 0,5 |
Tahtalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tahtalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 934, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %55,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 472 | 55,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 320 | 37,2 |
| Sinan Oğan | 62 | 7,2 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 934, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %56,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 471 | 56,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 364 | 43,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 934, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %37,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 316 | 37,0 |
| CHP | 237 | 27,8 |
| MHP | 129 | 15,1 |
| İYİ PARTİ | 82 | 9,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 27 | 3,2 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 1,6 |
| MEMLEKET | 11 | 1,3 |
| GENÇPARTİ | 5 | 0,6 |
| AP | 5 | 0,6 |
| BBP | 4 | 0,5 |
| Diğer (9) | 12 | 1,4 |