Kartaltepe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Kartaltepe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 907 kişi (TÜİK).
Kartaltepe Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kartaltepe Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kartaltepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 907 kişidir. 2007 yılında 1.445 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %37,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %38,7 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kartaltepe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kartaltepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 907 kişidir. 2007 yılında 1.445 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %37,2 azaldı.
Kartaltepe Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kartaltepe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 907 | -5,2 |
| 2021 | 957 | -2,7 |
| 2020 | 984 | -5,3 |
| 2019 | 1.039 | 13,7 |
| 2018 | 914 | -18,3 |
| 2017 | 1.119 | 5,9 |
| 2016 | 1.057 | -2,4 |
| 2015 | 1.083 | -4,2 |
| 2014 | 1.130 | -2,5 |
| 2013 | 1.159 | 0,5 |
| 2012 | 1.153 | -9,6 |
| 2011 | 1.275 | -8,7 |
| 2010 | 1.396 | -13,6 |
| 2009 | 1.615 | -5,6 |
| 2008 | 1.711 | 18,4 |
| 2007 | 1.445 | - |
Kartaltepe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kartaltepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kartaltepe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.028, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %47,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %45,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 395 | 47,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 380 | 45,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 30 | 3,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 11 | 1,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 7 | 0,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 0,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 2 | 0,2 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.028, sandığa gidenlerin oranı %85,8. En çok oyu %38,7 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,4 ile İsa Kaplan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 321 | 38,7 |
| İsa Kaplan | CHP | 260 | 31,4 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 122 | 14,7 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 92 | 11,1 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 11 | 1,3 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 10 | 1,2 |
| Bahadır Durum | ANAP | 3 | 0,4 |
| Eren Ocak | YTP | 2 | 0,2 |
| Mert Demirhan | DP | 2 | 0,2 |
| Umut Orbey | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Diğer (5) | 5 | 0,6 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.028, sandığa gidenlerin oranı %85,8. En çok oyu %38,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 312 | 38,0 |
| CHP | 281 | 34,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 99 | 12,1 |
| İYİ PARTİ | 92 | 11,2 |
| SAADET | 14 | 1,7 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 1,6 |
| TKH | 2 | 0,2 |
| DP | 2 | 0,2 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| ANAP | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |
Kartaltepe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kartaltepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 713, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %57,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 339 | 57,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 209 | 35,7 |
| Sinan Oğan | 35 | 6,0 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 714, sandığa gidenlerin oranı %79,5. En çok oyu %65,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 358 | 65,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 185 | 34,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 713, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %38,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 223 | 38,6 |
| CHP | 110 | 19,1 |
| İYİ PARTİ | 101 | 17,5 |
| MHP | 82 | 14,2 |
| YENİDEN REFAH | 22 | 3,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 10 | 1,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,6 |
| MEMLEKET | 4 | 0,7 |
| BBP | 2 | 0,3 |
| MİLLET | 1 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 0,7 |