Abazlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Abazlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 728 kişi (TÜİK).
Abazlı Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Abazlı Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Abazlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 728 kişidir. 2007 yılında 638 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,2 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Abazlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Abazlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 728 kişidir. 2007 yılında 638 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,1 arttı.
Abazlı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Abazlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 728 | -13,5 |
| 2021 | 842 | -13,7 |
| 2020 | 976 | -20,9 |
| 2019 | 1.234 | -14,8 |
| 2018 | 1.449 | 102,7 |
| 2017 | 715 | -9,7 |
| 2016 | 792 | -7,0 |
| 2015 | 852 | 10,5 |
| 2014 | 771 | -9,2 |
| 2013 | 849 | 31,6 |
| 2012 | 645 | -4,3 |
| 2011 | 674 | -12,9 |
| 2010 | 774 | -27,0 |
| 2009 | 1.061 | -37,2 |
| 2008 | 1.690 | 164,9 |
| 2007 | 638 | - |
Abazlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Abazlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Abazlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.399, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %50,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %43,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 639 | 50,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 549 | 43,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 29 | 2,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 13 | 1,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 8 | 0,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 7 | 0,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 3 | 0,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 3 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 3 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,2 |
| Diğer (4) | 5 | 0,4 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.399, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %41,2 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,8 ile İsa Kaplan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 516 | 41,2 |
| İsa Kaplan | CHP | 510 | 40,8 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 110 | 8,8 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 31 | 2,5 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 28 | 2,2 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 21 | 1,7 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 13 | 1,0 |
| Rasim Atan | DEVA PARTİSİ | 6 | 0,5 |
| Bahadır Durum | ANAP | 3 | 0,2 |
| Bayram Tuncer | BTP | 3 | 0,2 |
| Diğer (6) | 10 | 0,8 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.399, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %38,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 474 | 38,1 |
| AK PARTİ | 449 | 36,1 |
| SAADET | 119 | 9,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 94 | 7,6 |
| YENİDEN REFAH | 62 | 5,0 |
| İYİ PARTİ | 27 | 2,2 |
| DEVA PARTİSİ | 7 | 0,6 |
| TKP | 3 | 0,2 |
| TKH | 2 | 0,2 |
| EMEP | 2 | 0,2 |
| Diğer (5) | 5 | 0,4 |
Abazlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Abazlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 677, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %62,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 354 | 62,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 189 | 33,2 |
| Sinan Oğan | 22 | 3,9 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 677, sandığa gidenlerin oranı %84,0. En çok oyu %64,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 361 | 64,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 202 | 35,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 677, sandığa gidenlerin oranı %86,1. En çok oyu %38,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,3 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 215 | 38,4 |
| İYİ PARTİ | 97 | 17,3 |
| CHP | 90 | 16,1 |
| MHP | 89 | 15,9 |
| YENİDEN REFAH | 18 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,6 |
| BBP | 8 | 1,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 7 | 1,2 |
| MEMLEKET | 6 | 1,1 |
| AP | 4 | 0,7 |
| Diğer (5) | 9 | 1,6 |