Suyugüzel Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Suyugüzel Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 334 kişi (TÜİK).
Suyugüzel Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Suyugüzel Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Suyugüzel Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 334 kişidir. 2013 yılında 471 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,1 ile İsa Kaplan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Suyugüzel Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Suyugüzel Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 334 kişidir. 2013 yılında 471 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,1 azaldı.
Suyugüzel Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Suyugüzel Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 334 | -13,9 |
| 2021 | 388 | -9,3 |
| 2020 | 428 | -14,7 |
| 2019 | 502 | -7,7 |
| 2018 | 544 | 100,0 |
| 2017 | 272 | 1,9 |
| 2016 | 267 | -5,0 |
| 2015 | 281 | -4,7 |
| 2014 | 295 | -37,4 |
| 2013 | 471 | - |
Suyugüzel Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Suyugüzel Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Suyugüzel Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 460, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %58,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %32,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 236 | 58,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 132 | 32,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 12 | 3,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 9 | 2,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 4 | 1,0 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 3 | 0,8 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 460, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %39,1 ile İsa Kaplan (CHP) aldı, ikinci sırada %33,0 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsa Kaplan | CHP | 153 | 39,1 |
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 129 | 33,0 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 53 | 13,6 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 31 | 7,9 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 11 | 2,8 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 7 | 1,8 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,3 |
| Mert Demirhan | DP | 1 | 0,3 |
| Elmira Korkmaz | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 460, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %45,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 174 | 45,1 |
| AK PARTİ | 116 | 30,1 |
| İYİ PARTİ | 41 | 10,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 33 | 8,6 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 1,8 |
| SAADET | 7 | 1,8 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,5 |
| BTP | 2 | 0,5 |
| ANAP | 1 | 0,3 |
| YTP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |
Suyugüzel Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Suyugüzel Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 281, sandığa gidenlerin oranı %79,0. En çok oyu %63,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 139 | 63,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 68 | 31,2 |
| Sinan Oğan | 9 | 4,1 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 281, sandığa gidenlerin oranı %72,2. En çok oyu %64,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 129 | 64,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 72 | 35,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 281, sandığa gidenlerin oranı %79,0. En çok oyu %43,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 93 | 43,3 |
| CHP | 41 | 19,1 |
| MHP | 37 | 17,2 |
| İYİ PARTİ | 27 | 12,6 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,4 |
| TKH | 1 | 0,5 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,5 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |