Tatarhüyük Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Tatarhüyük Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 105 kişi (TÜİK).
Tatarhüyük Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tatarhüyük Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tatarhüyük Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 105 kişidir. 2013 yılında 78 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %34,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,2 ile İsa Kaplan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Tatarhüyük Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tatarhüyük Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 105 kişidir. 2013 yılında 78 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %34,6 arttı.
Tatarhüyük Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Tatarhüyük Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 105 | -30,9 |
| 2021 | 152 | 31,0 |
| 2020 | 116 | -14,7 |
| 2019 | 136 | 4,6 |
| 2018 | 130 | 14,0 |
| 2017 | 114 | 4,6 |
| 2016 | 109 | 10,1 |
| 2015 | 99 | 39,4 |
| 2014 | 71 | -9,0 |
| 2013 | 78 | - |
Tatarhüyük Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tatarhüyük Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tatarhüyük Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 211, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %63,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %30,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 118 | 63,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 57 | 30,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 0,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,5 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,5 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 211, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %39,2 ile İsa Kaplan (CHP) aldı, ikinci sırada %34,4 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsa Kaplan | CHP | 73 | 39,2 |
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 64 | 34,4 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 34 | 18,3 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 3,2 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 3 | 1,6 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 2 | 1,1 |
| Zekican Demirçelen | TKP | 2 | 1,1 |
| Zeliha Şener | HKP | 1 | 0,5 |
| Mehmet Karabay | MİLLET | 1 | 0,5 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 211, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %51,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 94 | 51,1 |
| AK PARTİ | 64 | 34,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 19 | 10,3 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,1 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,5 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,5 |
| TKP | 1 | 0,5 |
| MİLLET | 1 | 0,5 |
| TİP | 1 | 0,5 |
Tatarhüyük Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tatarhüyük Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %78,1. En çok oyu %64,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 36 | 64,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 33,9 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %62,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 36 | 62,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 37,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 73, sandığa gidenlerin oranı %78,1. En çok oyu %48,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 27 | 48,2 |
| CHP | 14 | 25,0 |
| MHP | 8 | 14,3 |
| İYİ PARTİ | 3 | 5,4 |
| BBP | 2 | 3,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 3,6 |