Macun Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)

Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Macun Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 265 kişi (TÜİK).

Macun Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Macun Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Macun Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 265 kişidir. 2013 yılında 274 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,2 ile Veysel Ayık (İYİ PARTİ) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 22,796 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Beypazarı

Nüfus (2022)

265

Macun Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Macun Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 265 kişidir. 2013 yılında 274 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,3 azaldı.

Macun Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Macun Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 265 -5,4
2021 280 -7,0
2020 301 -0,3
2019 302 -0,3
2018 303 17,4
2017 258 -1,1
2016 261 -2,6
2015 268 -3,6
2014 278 1,5
2013 274 -

Macun Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Macun Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Macun Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 291, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %46,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %43,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 126 46,5
Turgut Altınok AK PARTİ 119 43,9
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 21 7,8
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 3 1,1
Salih Koç MİLLET 1 0,4
Suat Karaman Bağımsız 1 0,4

Beypazarı Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 291, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %50,2 ile Veysel Ayık (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,1 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Veysel Ayık İYİ PARTİ 137 50,2
Tuncer Kaplan AK PARTİ 74 27,1
Özer Kasap CHP 56 20,5
Haydar Çalışkan YENİDEN REFAH 6 2,2

Beypazarı Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 291, sandığa gidenlerin oranı %96,6. En çok oyu %42,6 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %31,1 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
İYİ PARTİ 115 42,6
AK PARTİ 84 31,1
CHP 56 20,7
YENİDEN REFAH 11 4,1
BTP 2 0,7
MİLLET 2 0,7

Macun Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Macun Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 241, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %72,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 162 72,0
Kemal Kılıçdaroğlu 56 24,9
Sinan Oğan 7 3,1

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 241, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %76,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 162 76,1
Kemal Kılıçdaroğlu 51 23,9

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 241, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %47,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,0 ile İYİ PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 103 47,2
İYİ PARTİ 61 28,0
MHP 34 15,6
YENİDEN REFAH 6 2,8
CHP 6 2,8
ZAFER PARTİSİ 4 1,8
BBP 2 0,9
ANAP 1 0,5
AP 1 0,5

Haritalar

Macun Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Beypazarı ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik