Gümele Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Gümele Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 66 kişi (TÜİK).
Gümele Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gümele Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gümele Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 66 kişidir. 2013 yılında 45 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %46,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,6 ile Mehmet Cengiz (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Gümele Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gümele Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 66 kişidir. 2013 yılında 45 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %46,7 arttı.
Gümele Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Gümele Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 66 | 0,0 |
| 2021 | 66 | -1,5 |
| 2020 | 67 | -5,6 |
| 2019 | 71 | -23,7 |
| 2018 | 93 | 38,8 |
| 2017 | 67 | 34,0 |
| 2016 | 50 | 6,4 |
| 2015 | 47 | 4,4 |
| 2014 | 45 | 0,0 |
| 2013 | 45 | - |
Gümele Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gümele Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gümele Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %55,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %41,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 57 | 55,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 43 | 41,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,0 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %58,6 ile Mehmet Cengiz (CHP) aldı, ikinci sırada %32,7 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Cengiz | CHP | 61 | 58,6 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 34 | 32,7 |
| Adem Ceylan | Bağımsız | 9 | 8,7 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %49,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %47,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 51 | 49,0 |
| AK PARTİ | 49 | 47,1 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,0 |
| Bağımsız | 1 | 1,0 |
Gümele Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gümele Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 65, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %67,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 36 | 67,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 26,4 |
| Sinan Oğan | 2 | 3,8 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 65, sandığa gidenlerin oranı %84,6. En çok oyu %78,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 41 | 78,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 21,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 65, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %37,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,6 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 20 | 37,7 |
| İYİ PARTİ | 12 | 22,6 |
| MHP | 11 | 20,8 |
| CHP | 5 | 9,4 |
| BBP | 2 | 3,8 |